@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


Reklam

erolkaranet

Milli Yas İlan Edildi.. Yazılarımıza Ara Veriyoruz
ÖNEMLİ VE ZORUNLU AÇIKLAMA

ÜLKEMİZİN UĞRAMIŞ OLDUĞU AFET NEDENİ İLE VE CUMHURBAŞKANIMIZ SN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN EMİRLERİ İLE MİLLİ YAS İLAN EDİLMİŞTİR.
BİZ DE bu emre paralel olarak MİLLİ YAS BİTİMİNE KADAR YENİ BİR YAYIN PAYLAŞMAYACAĞIZ
SAYGI İLE DUYURURUZ.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremin ardından milli yas ilan edildiğini duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yayımlanan yazılı açıklamada "6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle millî yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir" ifadeleri kullanıldı. 

MİLLİ (ULUSAL) YAS NEDİR?
Bir ülke halkının büyük bir çoğunluğu tarafından kabul edilen, kendi ülkesinde veya başka bir ülkede yaşanan önemli derecedeki bir kişinin ölümü, yıl dönümü nedeniyle ilan edilen güne milli ya da ulusal yas denir. Milli yas ilan edilen bir ülkede bayraklar yarıya indirilir. Ülkemizde sadece TBMM ve Anıtkabir önündeki bayraklar yarıya indirilmez.
Ayrıca doğal afet, facia, kaza, savaş veya terör saldırısı nedeniyle de milli yas ilan edilebilir.
Türk Bayrağı Kanunu'nun uygulanışını düzenleyen Türk Bayrağı Tüzüğü'nde ise sürekli bayrak çekilecek resmi daire ve kuruluşlar "TBMM, Anıtkabir, Polis, jandarma, hudut, gümrük, muhafaza karakolları ile hudut kapıları" olarak belirleniyor.@erolkaranet - 06.02.2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam