@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


Reklam

erolkaranet

Hac Kurası Çekilişi ErtelendiDiyanet İşleri Başkanlığı, 15 Şubat’ta çekilmesi planlanan hac kuralarının, ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Tarih hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 15 Şubat’ta çekilmesi planlanan hac kuralarının, meydana gelen deprem nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

65 yaş ve üzeri vatandaşların da gidebileceği bu yıl ki hacca ülkemizden 83 bin 430 kişi gidebilecek. Pandemi salgın öncesi hak kazananların öncelikli olacağı kotaya, bugüne kadar hac kaydını yenileyenler katılacak. Pandemi döneminde hak kazanıp da gidemeyenlerin dışında 40 bin kişi için çekiliş yapılacak. Kurada adı çıkıp gitmeyen olduğu takdirde bu kişilerin bundan sonrakiyıllarda yapılacak çekilişe katılma gibi bir haklarının olmayacağı da açıklanmıştı.

Hac günleri 26 Haziran 2023 Pazartesi günü başlayıp, 27 Haziran'da Arafat'a çıkılacağı ve 1 Temmuz 2023 gününden sonra hacıların yurtlarına dönüşünün başlanacağı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

@erolkaranet - 13.02.2023

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam