@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Diyanet Düğmeye Bastı.. İslama Aykırı Yayınlar, Toplatılıyor
İlahiyatçı Recep İhsan Eliaçık'ın Yaşayan Kur'an Türkçe Meal-Tesfir'i isimli çalışmasına basım yasağı ve toplatma kararı verildi.
Kasım 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelikle ile, “Kur’an-ı Kerim Basım ve Yayım Kriterleri Hakkında Yönetmelik" ( Yönetmelik İçin Tıklayınız ) doğrultusunda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yetkisinde olan uygulama ile İslam Dini'ne aykırı olarak yayınlanan tüm Kuran-ı Kerim ve mealleri ile tefsirlerin olması gereken dışında yapılan baskıları toplatılıp “mehabetine uygun şekilde” imha edilecek", denilmişti.
Bu yönetmelik üzerine harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı , piyasa da bulunan dini yayınları denetlemeye başlamıştı.

 
Mahkeme, Diyanet İşleri Başkanlığının başvurusu doğrultusunda İhsan Eliaçık'ın "Yaşayan Kuran" adlı meal tefsirinin toplatılmasına karar verdi
Eliaçık, toplatma kararını sosyal medyadan yaptığı "İstanbul sulh ceza mahkemesi ‘İslam Dini’nin temel nitelikleri açısından sakıncalı unsurlar içerdiği’ gerekçesiyle ‘Yaşayan Kur’an Türkçe Meal-Tesfir’ adlı eserimiz hakkında basım, dağıtım yasağı ve toplatma kararı vermiştir." şeklinde yaptığı paylaşım ile duyurdu:
Eliaçık'ın "Yaşayan Kuran" mealinin yanında 20 kitabı bulunuyor.

@erolkaranet - 22.02.2023  

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam