@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Almanya'da Çocuk Nafakası Kaç LiraAlmanya'da Çocuk nafakası ve Düsseldorf Tablosu

Düsseldorf tablosu, çocuk nafakasını hesaplamak için bir ölçüt ve kılavuz görevi görür . 1962'de Düsseldorf Yüksek Bölge Mahkemesi tarafından tanıtılan bu sistem, 60 yıldır nafaka değerlendirmesi için bir ölçüt olmuştur. 
Düsseldorf tablosu, ebeveynlerin bir ayrılıktan veya boşandıktan sonra çocukları için ne kadar nafaka ödemesi gerektiğini gösterir.
Son düzenleme Düsseldorf Yüksek Bölge Mahkemesi tarafından 1 Ocak 2023 dönemi için yayınlandı  , bu bakım tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.
  • Tablo kanun hükmünde olmayıp yol gösterici nitelikte bir göstergedir.
  • Boşanma davalarında nafakanın nasıl belirleneceğine ilişkin ne kesin bir kriter ya da sınır söz konusu değildir.
  • Hakim her somut olayın özelliğine, tarafların sosyal ve ekonomik durumlarına göre takdir hakkını da kullanarak nafaka konusunu karara bağlayabilir.
  • Çocukların nafaka tespitinde Alman mahkemelerince Düsseldorfer Tabelle olarak bilinen cetvelden yararlanılmaktadır.
  • Düsseldorfer Tabelle Düsseldorf Yüksek Mahkemesi Aile Dairelerinin her iki senede bir yayınladığı bir nafaka cetvelidir.
  • Çocuklarınız için ne kadar nafaka ödenmesi gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, net gelirinizi güncel Düsseldorf tablosunda sınıflandırmanız gerekir.
  • Çocuğunuzun yaşına göre aylık bakımını tablodan okuyabilirsiniz.
  • Aslında, çocuk parasının yarısını almaya hakkınız olduğu için daha az ödemeniz gerekir. Aktarmanız gereken tam tutar, ödeme tutarlarına genel bakışta bulunabilir. Hesaplama için talimatlarımızı kullanabilirsiniz.
Almanyadaki aile mahkemeleri nafaka konusunda karar verirken bu cetveldeki meblağları ölçüt olarak alırlar. Bağlayıcı yanı olmamakla beraber bu cetvel diğer mahkemeler tarafından göz önünde bulundurulur.
1 Ocak 2023 tarihinden itibaren çocuğun birlikte yaşamadığı ebeveyn, eğer çocuk altı yaşından küçükse aylık en az 437 Euro ödemek zorundadır. Daha büyük çocuklar için daha fazla.
Bakım ve onarım ücreti ödemek zorunda olanlar kendilerine en az 1.370 Euro ayırabilir.

@erolkaranet - 23.02.2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.