@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Pınar Kürün Vişnenin Cinsiyeti Kitabı Muzır Bulundu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Pınar Kür'ün çeviri kitabında yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verdi...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Pınar KÜR tarafından çevirisi yapılan, Vişnenin Cinsiyeti” isimli kitaptaki bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kurul kararında, "Jeanette WINTERSON tarafından yazılan, Pınar KÜR tarafından çevirisi yapılan, Epsilon Yayınevi Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin tescilli alt markası olan “Kafka Kitap” tarafından ilk baskısı Mart 2021’de yapılan, orijinal adı “Sexing the Cherry” olan “Vişnenin Cinsiyeti” isimli kitap; 1117 sayılı Kanunun amir hükmü uyarınca Kurulumuzca re’sen incelenmiş olup eser içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu kitabın 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4 üncü maddesindeki sınırlamalara tâbi olmasına oy birliği ile karar verildiği" belirtildi.

Kurulun, Resmi Gazete'de bugün yayınlanan kararı yayınevine tebliğ edilecek ve bu kitaplar artık kapağına “Küçükler için zararlıdır” uyarısı yazılarak, içi görünmeyecek poşet/paket içerisinde yaşı 18’in üzerinde olanlara satılabilecek. “Muzır” bulunan kitaplar hiçbir şekilde vitrine konulamayacak, tanıtımı yapılamayacak.

Kaynak : Resmi Gazete - 21.02.2023 - @erolkaranet

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.