@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Türkiyede Bulunan Diplomata Tebligat Nasıl YapılırTürkiye'de bulunan yabancı devlet diplomatik temsilcilerine tebligat y7apılması için Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye’de yabancı bir devletin temsilcisi sıfatıyla görevli bulunan büyükelçiler, elçiler, maslahatgüzarlar, yabancı elçilik müsteşar ve kâtipleri, elçilik ataşeleri ile bu görevde bulunanların eşleri, yanlarında bulunan çocukları ve diğer aile fertlerinin konsolosluk ilişkileri çerçevesinde diplomatik ayrıcalık ve bağışıklıktan yararlanmaları kabul edilmiştir.

Bu kişilerle ilgili adli makamlarca çıkarılacak her türlü tebligat evrakı diplomatik kanaldan Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile ilgili yabancı devlet dış temsilciliğine iletilmek üzere Bakanlığımıza gönderilecektir.

Bir kimsenin, diplomatik ayrıcalığı olan yabancılardan sayılıp sayılmadığı hususunda tereddüt bulunması halinde keyfiyetin Bakanlığımızdan sorulması uygun olacaktır.

Tebliğ edilecek evrak muhatabın bildiği resmi dile tercüme edilmelidir. Evrakın aslı ve tercümesi üst yazı ile Bakanlığımıza gönderilmelidir.  Talepname düzenlenmesine gerek yoktur."

@erolkaranet - 12.01.2023

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.