@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

İşsizlik maaşına haciz konur mu ?



"Banka tarafından icra takibine uğradım. Öğrenmek istediğim işsizlik maaşına haciz konulur mu? "

İşten çıkmış olan bir işçinin devletçe bağlanan ve halk arasında işsizlik maaşı olarak bilinen işsizlik ödeneği damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulamaz.

4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun 50.maddesine göre Sosyal Güvenlik Kurumunca ödenen işsizlik maaşlarının nafaka borçları dışında haczi veya bir başkasına devir ve temliki mümkün değildir.

Nafaka borcundan dolayı da sadece ve en çok dörtte birine haciz koyulabilir. 

@erolkaranet - 17.01.2023

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam