@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Her Sarıklı, Cübbeli, Şalvarlı İsmailağa'dan Değildir
İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, internet ve çeşitli ortamlarda şalvar, cübbe, sakal, çarşaf ile ortaya çıkarak, cemaatin kimlik ve hizmetlerine zarar veren kişilerin kendilerinden olmadığını belirterek, bu kişiler hakkında gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarına dair açıklama yaptı.

İşte açıklamanın tam metni
"Son günlerde yoğunlaştığı görülen, bazı şahısları cemaatimizle ilişkilendiren haberler üzerine açıklama yapma ihtiyacı hâsıl olmuştur.
Mahmud Efendi Hazretlerimizin sünnet-i seniyyeye bağlılığı yaygınlaştırmak gayesiyle üzerinde hassasiyetle durduğu İslâmî kisvenin cemaatimizle özdeşleşmiş olması büyük bir şeref vesilesidir. Bununla birlikte, bu durum istismarı da beraberinde getirmektedir. Başta internet olmak üzere, çeşitli ortamlarda şalvar-cübbe-sakal-çarşaf ile ortaya çıkan bir kısım oluşum ve şahısların dil, anlatım, üslûp ve bazı uygunsuz davranışları sebebiyle camiamız töhmet altında kalabilmektedir.
Mahmud Efendi Hazretlerimizin usûlü ve öğretmiş olduğu hassasiyetlere aykırı söz, fiil veya davranışlar, asla cemaatimize mâl edilmemeli, bunların sadır olduğu şahıslar kisvesi ne olursa olsun camiamızla ilişkilendirilmemelidir.
İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfımız, söz konusu benzerlik sebebiyle cemaatimizle ilişkilendirilen, kimliğimize ve hizmetlerimize zarar veren şahıslar hakkında gerekli hukukî işlemleri başlatıp takipçisi olacak ve attığı adımlar hususunda kamuoyunu bilgilendirecektir.
İsmailağa Cemaati ve Mahmud Efendi Hazretlerimizi temsil niteliğine sahip beyan ve açıklamalar için sadece İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’mıza ait internet sitesi ve kurumsal sosyal medya hesapları takip edilmelidir."

Kaynak : İsmailağ.org.tr - 06.01.2023

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.