@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Hac Kura Tarihi Bu Hafta Açıklanıyor
İslam'ın beş şartından biri olan hacca gitme işlemini tamamlamak ve manevi huzura kavuşmak isteyen yüz binlerce Müslüman, Diyanet tarafından hac kuralarının çekileceği günün açıklamasını bekliyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, hac ön kayıt işlemleri 31 Ocak'ta sona erecek. Hac ön kayıt işlemleri ve başvuruların tamamlanmasının ardından belirlenecek kura tarihinde ismi çıkan adaylar, 2023 haccı için kesin kayıt hakkı elde edecek.
Hacca kesin kayıt hakkı tanınacak olan hacı adayları için yapılacak olan kura çekimlerinin tarihi bugün ( 25 Ocak 2023) ilgili kurullar ile yapılacak olan  toplantı sonrası açıklanacağı belirtildi.
Türkiye'den sadece 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 hacı adayının kutsal topraklara gidebileceği açıklanırken Hac ibadeti fiyatları da merak edilir oldu.
Suudi Arabistan'ın resmi para birimi olan bu günlerde 5 TL karşılığı olarak satılan Riyal cinsinden ödenecek olan hac ücretlerinin kişi başı ve otel ya da oda tercihli olarak yapılacak olan ayrımlara göre 22 bin ila 35 bin  riyal arasında değişiklik göstereceği belirtiliyor. 
Kurasız olarak hac yapmak isteyenler ise 9 bin dolar ile 12 bin dolar arasında ya da 30 bin Riyalden başlayan ücretleri ödemek zorunda kalabilirler. 

@erolkaranet - 25.01.2023

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam