@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Fotoğraflarda Fotojenik Çıkmanın Yolları
Yaz veya kış tatili hayal edilmeyecek gibi değil. yazın güzelliği, kışın gizemli ortamları mutlaka bir tatili düşündürüyor. İnsan tatile gider de fotoğraf çektirmemezlik etmez tabi.. Ne var ki, bazı insanlar ne kadar güzel olursa olsunlar fotoğraflarda güzel görünmediklerini zannederler. Gerçekten de nice güzellikler fotoğraflara tam yansımaz. Tabii, bunun aksi de olabilir. Güzel olmayanların fotoğraflarındaki cazibe dikkat çekicidir. Tatil sezonuna yaklaşırken, muhtemelen sayısız kez fotoğrafınız çekilecek. Uzun zamandır görmediğiniz yerlerde oraların güzelliği içerisinde kendinizi resmetmek, arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelmek doğal olarak sizi anları yakalamaya zorluyor. İster arkadaşınız Instagram için fotoğraf çekiyor, ister sevdiğiniz hatıra defteri için resim derliyor olsun, İyibir resim ile anı ebedileştirmek harika bir olaydır.. Ne yazık ki, çoğumuz doğuştan fotojenik değiliz ve bu kadar çok fotoğrafın konusu olmak, çoğu zaman keşke hiç olmasaydı dediğimiz birkaç görüntüyle sonuçlanıyor. Ancak, yazdıklarımızı uygularsanız eminiz bundan sonra bu düşüncelerde olmak zorunda kalmazsınız. Bu basit yöntemleri uygulayarak, istenmeyen görüntüleri kalıcı olarak silebilir ve internete ne olur diye düşünmeden tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Fotoğraflarda Daha İyi Görünmek için 15 Temel Püf Noktası
Fotoğraflar artık anında. Telefonlarımızla fotoğraf çekiyoruz ve fotoğrafların internete yüklenecek veya paylaşılacak kadar iyi olup olmadığını hızlıca kontrol ediyoruz. Fotoğraflarınızı sürekli silen sizseniz, fotoğraf çekme becerilerinizi geliştirmenin ve fotoğraflarda daha iyi görünmenin zamanı geldi . Neyse ki, bu ipuçları ve fikirlerle artık tüm fotoğraflarda harika görünebilirsiniz. Size bir fotoğraf çekiminde nasıl iyi görüneceğinize dair en iyi fikirlerden bazılarını getirdik.

1. Kamera Arkasındaki Işık
Mükemmel aydınlatma size mükemmel bir fotoğraf verebilir! İşin püf noktası, kendinizi ışığın önünde konumlandırmak ve aydınlatmayı kameranın arkasına yerleştirmektir. Kameranızın önünde ışık varken çekim yaptığınızda fotoğraf karanlık görünüyor. Ancak yüzünüzdeki ve camların arkasındaki parlak aydınlatma, daha parlak görünmenizi sağlayacak ve küçük kusurlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, dışarıdaysanız, kamerayı güneş arkanızda olacak şekilde konumlandırın. Ayrıca, iç mekanda çekim yapıyorsanız pencerelerin ve aydınlatma armatürlerinin kameranın arkasında olduğundan emin olun.

2. Açılarınızı Bilin
Açılarınızı bilmek, iyi fotoğraflar çekmenin ilk adımıdır. Belki yandan bir profil size daha çok yakışıyor ya da simetrikseniz önden bir fotoğraf en iyi şekilde görünebilir. Bu nedenle, birkaç özçekim yapın ve çekimden önce ideal fotoğraf profilinizi öğrenin. Güven ve duruşla bir sonraki çekiminizi yapın!

3. Doğal Filtre

Resim düzenleme uygulamalarının yaygınlaşmasıyla, filtrelerin popülaritesi patladı. Ancak, bazı filtreler görüntünüzün kalitesini düşürebilir. Renkleri değiştirmeden kontrastı ve aydınlatmayı değiştiren bir filtre satın almayı düşünün. Ek olarak, cilt tonunuz ve cilt sorunlarınız için hangi filtrelerin ideal olduğunu unutmayın .

4. Işığın Altında Durmaktan Kaçının

Geceleri bir sokak lambasının altında kıyafetlerinin sadece bir kısmı görünür halde duran birinin fotoğrafını hiç gördünüz mü? Bunun nedeni gölgelerdir. Işık parlak olsa da, vücudunuzun belirli bölümlerinde gölgeler oluşturarak onları görünemeyecek kadar karanlık hale getirir. Bir kez daha, optimum aydınlatma, kaynak doğrudan önünüzde ve kameranın arkasında olduğunda gerçekleşir.

5. Izgaradan Yardım Alın
Fotoğrafçılar üçte bir kuralına bağlı kalma konusunda kararlıdır. Bu, fotoğraflarınızın dengesini ve kompozisyonunu geliştirmek için temel bir tekniktir. Akıllı telefonların çoğunda kamera üzerinde ızgara kullanma seçeneği bulunsa da, hayali bir ızgara oluşturmak için ekranı zihinsel olarak dokuz eşit kutuya bölebilirsiniz. Öznenin bu konumu genellikle göze doğrudan çerçevenin merkezinde olmaktan daha hoş gelir.

6. Sayısız Tıklama Alın
Hangisini saklayıp paylaşacağınıza karar verirken kendinize seçenekler sunmak için aynı pozun mümkün olduğunca çok fotoğrafını çekin. Tek bir poz sırasında yüz ifadenizin ne sıklıkta değiştiğine şaşıracaksınız!

7. Uzaktan Selfie Çekin
Selfie'ler ara sıra etkili olabilir, ancak uzaktan çekilen görüntüler daha iyi görünür. Her seferinde mükemmel çekimi yakalamak için kameranızın otomatik zamanlayıcısını kullanın ve bir tripod veya düz bir yüzey üzerinde tutun. Önemli bir fark yaratacaktır.

8. Düz Oturun
Fotoğraflarınızda uzun görünmek için doğal olarak uzun olmanıza gerek yok - bu kendinizi nasıl pozlandırdığınızdır. Uzun ve düzleştirilmiş bir boyun ve başınızı dik ve öne doğru dik oturmak, daha ince görünmenize yardımcı olacaktır.

9. Kaşlarınızı Doldurun
Kaşlarınızın parlak ışıkta nasıl kaybolduğunu hiç fark ettiniz mi? Bazen ışık o kadar yoğun olabilir ki yüzünüzdeki tüyleri alıp götürebilir . Çekimden önce kaşlarınızı daha koyu ve dolgun göstermek için kaş kalemi ile doldurun.

10. Arka Planı Temizle

Dağınık bir arka plan, ödüllü bir fotoğrafla sonuçlanabilse de, sıklıkla izleyicinin dikkatini sizden uzaklaştırır. Dışarıda fotoğraf çekiyorsanız, poz vermek için mütevazı bir bina veya duvar seçin. Ayrıca iç mekanda çekim yapıyorsanız arka planın temiz ve düzenli olduğundan emin olun. Her şeyin arkanızda olması, bir fotoğrafın sonucunu önemli ölçüde değiştirebilir.

11. Uçuşları Kontrol Edin
Flyaways, (saçlarınızın düzgün olması )  bir fotoğrafı yapma veya bozma gücüne sahiptir. İdeal pozisyona ve aydınlatmaya sahip olsanız bile, birkaç dağınık saç tüm fotoğrafı mahvedebilir. Fotoğraf çekmeden önce hızlı rötuşlar için çantanızda az miktarda tutma spreyi bulundurun.

12. Yukarıdan Vur
Yukarıdan çekim yapmak gözlerinizi büyütür ve yüzünüze daha simetrik bir şekil verir. Çeneniz, boynunuz ve yüzünüzün alt kısmı, dikkati yüzünüzün orta ve üst kısımlarına odaklayarak yukarıdan çekilen bir fotoğrafta daha belirsizdir. Ek olarak, bu bakış açısı kirpiklerinizi ve kaşlarınızı daha fazla ortaya çıkarır.

13. Sonuna Kadar Beklemeyin
Akşam yemeğine veya bir partiye gidecekseniz, varır varmaz çekim yapmaya başlayın. Mükemmel makyaj, elbise ve saç modeli ile büyük olasılıkla bu noktada en iyi şekilde görünüyorsunuz. Gece ilerledikçe, yiyecek ve içecek lekeli dişler, buruşuk giysiler, ter izleri ve dağınık saçlarla sonuçlanacak ve çok da etkileyici olmayan fotoğraflar elde edeceksiniz.

14. İyi Bir Kamera Satın Alın
En sevdiğiniz ünlülerin ve sosyal medya fenomenlerinin fotoğraflarının çoğu DSLR'lerle çekilir. Profesyonel netlikte fotoğraflar elde etmek istiyorsanız, maliyet yatırım yapmaya değer olabilir.

15. Aydınlatan Telefon Kılıfı
Lightning telefon kılıfı ile iyi bir aydınlatmayı gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. En güzel yanı, istediğiniz zaman ve istediğiniz aydınlatma koşulunda fotoğraf çekebilecek olmanızdır.

En İyi Fotoğraflar İçin Nasıl Poz Verilir?
Tüm fotoğraflarınızın daha iyi görünmesini sağlamak için temel teknikleri kullanabilirsiniz. Günümüzde insanlar başkalarını görünüşlerine göre kolayca yargılıyor; öyleyse neden sizinkini olabilecek en iyi şekilde yapmıyorsunuz?

1. Kollarınızı Kaldırın
Bir fotoğraf için ayağa kalktığımızda, doğal olarak kollarımızı iki yanımızda düz tutarız. Ancak bu sizi garip ve huzursuz gösterebilir ve kollarınızı olduğundan daha büyük gösterebilir. Bu endişeleri gidermek için, eliniz kalçanızda poz vermeyi deneyin.

2. Omuz Ayarı
Bir fotoğrafta kafa kafaya poz verdiğinizde, daha büyük görünürsünüz. Daha ince bir profil oluşturmak için omuzlarınızı içe doğru çevirin. Daha ince görüneceksiniz ve fotoğraf bir bütün olarak daha gurur verici olacak.

3. Ellerinizi Kullanın
Fotoğraflarda ellerinizle/kollarınızla ne yapacağınıza karar vermek zor olabilir çünkü bunlar beceriksizliğinizi artırabilir. Elinizdeki rahatsızlığı hafifletmek için bir fincan kahve veya bir çanta gibi bir destek tutmayı düşünün. Elinizi yüzünüzü veya saçınızı okşamak veya takım elbisenizi gelişigüzel bir şekilde iliklemek için de kullanabilirsiniz. Bu daha zorlu bir hareket olsa da, pratikle harika görünebilir!

4. Saç Modelinizi Yapın
Evet, saçınız pozunuzda önemli bir rol oynuyor! Saç renginizi, uzunluğunuzu veya stilinizi sergilemeniz gerekip gerekmediğini, saçınızı görüntünün odak noktası yapın.

5. Omuzları Geriye Yuvarlayın
Fotoğraflarda huzurlu görünmek istiyorsanız en etkili yollardan biri derin bir nefes alıp rahatlayarak omuzlarınızı geriye doğru yuvarlamaktır. Bu, görünüşünüzü iyileştirecek ve daha güvenli görünmenize yardımcı olacaktır.

Resimlerde Daha İyi Nasıl Gülünür?
Fotoğraflarda hoş bir gülümseme, yüzünüzün güzel görünmesine her zaman yardımcı olacaktır. Ne yazık ki, pek çok kişi kameraya doğru gülümsemenin doğru yolunun farkında değil. En iyi gülüşünüz için aşağıdaki tüyoları alın:

1. Üst ve Alt Dişlerinizin Birbirine Temas Etmesine Asla İzin Vermeyin
Bu, birçok kişinin gözden kaçırdığı bir ipucudur, ancak sırıtışınızın görünümünde dünyalar kadar fark yaratabilir. Güldüğünüzde, üst ve alt sıra dişleriniz birbirine kenetlenirse veya sadece dokunursa, bu boyun kaslarınızın gerilmesine ve bazen hoş olmayan bir şekilde cildinizden dışarı çıkmasına neden olur. Gülüşünüze daha doğal ve yumuşak bir görünüm vermek için iki sıra dişiniz arasında mütevazı bir boşluk bırakın.

2. Gerçek Bir Gülümseme
Rahat ve gerçek bir gülümseme, empoze edilmiş bir "joker sırıtışına" her zaman tercih edilir. Dişlerinizin muhteşem olduğunu kabul etsek de, hepsini gösteren ezici bir ışık çakması zorlama ve nahoş görünüyor. Aşırı sayıda dişe sahip istisnai geniş gülümsemeler genellikle olumlu izlenimler yaratmaz. Bu joker sırıtıştan kaçmak için kendin ol! Gülümsemenizi doğal olduğundan daha büyük göstermeye çalışmayın!

3. Gülümsemeden Önce Dişlerinizi Islatın
Bu, gülümsemenizin parlaklığını ve parlaklığını artıracak basit bir yöntemdir. Gülümsemeden hemen önce dilinizi dişlerinizin üzerine sürün veya bazı makyaj sanatçılarının önerdiği gibi dişlerinize biraz Vazelin sürün. Bu, sırıtışınızın biraz daha "pop" ile daha parlak, daha pürüzsüz ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

4. Kamerayı Göz Seviyesinden Yüksekte Tutun
Kamerayı göz seviyenizin altında tutarak poz vermek pek gurur verici bir konum değildir. Bu sadece korkunç çift çene geliştirme riskinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda harika yüz hatlarınızı da bozar. Kamerayı göz hizasında tutmak rahatsız edici açılardan kaçınır ve gülümsemenizin daha parlak, daha mutlu ve daha doğal görünmesini sağlar. Ayrıca fotoğrafta gözlük takıyorsanız kamera merceğini aşağı doğru eğmek ışığın mercekten yansımasını engeller. Bu nedenle, başınızı ve kameranızı daha yüksek tutun! Çarpıcı gülüşünüzü hiçbir şeyin gölgelemesini istemezsiniz.

5. Kendinize Rahatlamayı ve Kendiniz Olmayı Hatırlatın
Bu, şüphesiz size sunduğumuz tüm tavsiyelerin en kritik olanıdır. Fotoğraf çekilmeden önce derin bir nefes alın ve rahatlayın! Onu zorlamaya çalışmayın; bunun yerine rahatlayın ve biraz gülün! Rahat ve dürüst olduğunuzda gülümsemeniz en güzeli olacaktır. Hatta bazı fotoğrafçılar değer verdiğiniz birine gülümsermiş gibi davranmanızı tavsiye eder. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, mümkün olan en doğal, sevimli gülümseme için rahatlamayı, eğlenmeyi ve kendiniz olmayı unutmayın.

Selfie'lerde En İyi Nasıl Görünür?
Sosyal medyanın hayatınızı nasıl ele geçirdiği göz önüne alındığında, özçekimler günlük rutininize yerleşmiştir ve şuna benzer: biri kozmetik uygular , anında büyük ışık arar ve sayısız özçekim yapmaya devam eder. Ne yazık ki, açınız yanlışsa, atışınızın Insta-layık kesim yapma olasılığı daha düşük olacaktır. Bundan kaçınmak için, şimdiye kadar çektiğiniz en iyi özçekim için bu basit yönergeleri izleyin.

1. Bakışınızı Kameraya Doğru Yönlendirin
Bunu yaparken, fotoğrafınıza gerçekten mutlu bir görünüm vererek dürüst bir sırıtışla gözlerinizi büyütmek için kaşlarınızı hafifçe kaldırın.

2. Başınızı Boynunuzdan Ayırın
Bu, daha uzun bir boyun ve daha belirgin bir çene çizgisi görünümüne katkıda bulunur. Ek olarak, daha rahat görünmek için omuzlarınızı düşürebilirsiniz.

3. Telefonu Kenarda Tutun
Estetik açıdan çekici bir fotoğraf için, telefonunuzu doğrudan önünüze koymak yerine hafifçe yana yerleştirin.

4. Ağzınızı Rahatlatarak ve Dudaklarınızdan Hava Üfleyerek Nefes Verin
Selfie'nizde ağzınızı biraz açık veya tamamen kapalı tutmayı tercih edin, fotoğraf çekmeden önce dudaklarınızdan hava üflemek, ağzınızın gergin görünmesini engeller. Ek olarak, suratınızın görünümünü iyileştirir.

5. Kendinizi Hazırlayın
En iyi aydınlatmayı bulana ve somurtkanlığı mükemmelleştirene kadar selfie hazır pozisyonunuzda yavaşça dönün. Ondan sonra, çekil!

Resimlerde güzel görünmek istiyorsunuz; onun dışında da iyi görünmelisin! Saçınızı düzeltin, giysilerinizin yerinde olup olmadığını kontrol edin ve varsa makyajınızı düzeltin. Saçınız dağınık görünüyorsa hiçbir poz vermenin yardımcı olmayacağından, kameraya bakmadan önce aynada hızlı bir kontrol her zaman akıllıca bir fikirdir. Bu fikirler ve biraz pratikle harika fotoğraflar çekebilmelisiniz. İster bir başkası resimlerinize tıklasın, ister Instagram profil resminiz için o mükemmel özçekimi istiyorsanız, bu ipuçları her fotoğrafta en iyi şekilde görünmenizi garanti edecek!

Alıntıdır - @erolkaranet - 29.01.2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.