@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Çocuk Kanallarında Deterjan KokusuSadece çocuklara hitap eden televizyon kanallarının saçma reklam politikaları çocuklar üzerinde negatif etki yaparken bazı reklamların çocuklara uzaktan yakından ilgisi bulunmamasına rağmen yayınlanması şikayetlere neden oluyor.

TRTÇocuk ile birlikte Minika, Cartonnetwork, MinikaÇocuk, gibi belli başlı çocuk kanallarında gösterilen çizgi film, animasyon , sinema filmleri içerik yönüyle her yaş çocuğa hitap etmese de reklamların ise çocuklara hiç hitap eden içerik taşımadığı anne babaların şikayetlerine enden oluyor.

Minika ve MinikaÇocuk kanallarında bol miktarlarda deterjan reklamının yapılması ve reklamlar arasına sıkıştırılmış çizgi filmlerin varlığı hem çocukları hem de anne babaları rahatsız ediyor. Reklamların uzun süre yayınlanması bunun yanı sıra çizgi filmlerin kısa süreler yayına alınıp sık sık kesilmesi yapılan şikayetlerin özünü kapsamaktadır.


Minikaçocuk kanalında sürekli reklam yayınlanması bu kanalın adıyla bağdaşmadığı gibi çamaşır suları, çamaşır deterjanları, yatak çeşitleri gibi mobilya reklamları çocukların ilgi alanından çok uzak olmasının yanı sıra, bir oyun konsolunun dinozorlu reklamı da 2 yaş altı çocukların korkmasına neden oluyor.

Derleme @erolkaranet - 11.01.2023

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.