@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Bebeğinizi Kış Etkilerinden Nasıl Korursunuz?
Kış, donuk hava, serin esinti, soğuk eller ve kırmızı yanaklar ile eş anlamlıdır! Ancak soğuk, kuru kış havası aynı zamanda pürüzlü, kuru, kırmızı ve pul pul dökülmüş bir cilde neden olabilir; bu da, küçük çocuğunuzun cildine ekstra bakım sağlamak için tüm çabaları artırmanın zamanının geldiğinin bir işaretidir. Sıcaklık düşerken bebeğinizi sıcak tutmak için sevimli, rahat kışlık giysilerle sarmalayacağınız gibi, cildine nasıl baktığınızı değiştirmek de aynı derecede önemlidir.
Bu nedenle, bebeğinizin cildini sert soğuk havalardan korumanın denenmiş ve test edilmiş yollarını arıyorsanız, kullanabileceğiniz aşağıdaki ipuçlarımız var!

Kış İçin Bebek Cilt Bakımı İpuçları

1. Bebeğinizin Cildini Nemlendirin
Bir bebeğin gerçekten nemlendiriciye ihtiyacı var mı diye sorabilirsiniz. Kesinlikle! Bir bebeğin cildi daha ince ve daha hassastır ve bir yetişkinin sağlıklı cildinin sahip olduğu koruyucu cilt örtüsünden yoksundur. Cilt bariyeri işlevi hala gelişiyor, bu da onu daha hassas ve nem kaybına karşı duyarlı hale getiriyor. Bu, hızla değişen sıcaklıklar, soğuk rüzgarlar ve soğukla ​​başa çıkmak için ani ısınma ile birleştiğinde, cildi kuruluğa ve kaşınmaya daha yatkın hale getirebilir. Ek olarak, kışlar genellikle egzama alevlenmelerinin zirve yaptığı zamandır!
Cildin doğal bariyerinin asitlik düzeyine uygun, yaklaşık 5,5 pH düzeyine sahip nazik bir bebek nemlendiricisi kullanmak bebeğinizin cildi için harikalar yaratacaktır! Doğal nemlendirici kompleks kuruluğa karşı korur. Papatya içeren sakinleştirici formül tahriş olmuş cildi yatıştırır. Allantoin içeren bakım kompleksi cildi nemlendirir ve yumuşak ve pürüzsüz hale getirir.
Profesyonel ipucu: Bebeğinize nemlendirici uygulamak için en iyi zaman, nemi hapsetmek için banyodan hemen sonraki zamandır.

2. Isıya Karşı Bilinçli Olun
Kışın ısıtıcı kullanan bir şehirde yaşıyorsanız, bu tam size göre. Düşen sıcaklık, içerideki ısıtıcının yükseltilmesini gerektirir. Sıcak bir ortam bebeğinizin kısa vadede rahat ve samimi hissetmesini sağlasa da cilt kuruluğuna da neden olur. En iyi sonuçlar için ısıtıcının sıcaklığını 21 derece civarında tutmayı deneyin.

3. Bebeğinizin Cildini Koruyun
Bebeğinizin yüzünün ve kulaklarının etrafındaki soğuk rüzgar, bebeğinizin hassas yanaklarında ve dudaklarında pul pul ciltlere ve rüzgar yanıklarına neden olabilirken, soğuk algınlığı ve grip dönemlerinde bebeğinizin burnunu sürekli mendille silmek, burun çevresinde kuruluk ve çatlaklara neden olabilir. Bebeğinizi soğuk rüzgardan korumak için dışarı çıkmadan önce, bebeğinizin narin cildini kuru ve soğuk hava koşullarının saldırısından koruyacak, Koruyucu Yüz Kremi veya losyon gibi hızlı emilen hafif dokulu bir krem ​​veya losyonu bebeğinizin yüzüne uygulayın. Nemi tutan E Vitamini ve Skualen içeren koruyucu yüz kremi kullanın , bu tahrişi yatıştırır ve kuruluk, kızarıklık ve tükürük döküntülerini önler

4. Dudakları Koruyun
Hepimiz kış aylarında çatlamış, kanayan dudaklardan korkarız. Dudakları yalamak duruma yardımcı olmaktan çok zarar verir. Aynı şey bebekler için de geçerli ve salyaları çok akıyor. Kuru ve soğuk iklim koşulları nedeniyle bebeğin dudakları kurur. Ayrıca, bazı durumlarda aşırı salya akması cildi daha kuru ve tahriş eder. Bebek dostu doğal içeriklerle yapılmış, su ve mineral yağ içermeyen bir bebek dudak balsamı kullanın. Bebeğinizi emziriyorsanız, bebeğinizin dudaklarına bir miktar anne sütü uygulayabilirsiniz.

5. Bebek Bezi Pişiklerine Karşı Korunun
Bebek bezi pişiği, her ebeveynin en kötü kabusudur! Bebekler soğuk hava nedeniyle daha fazla çiş yaptıkları için kış özellikle zahmetlidir. Bebek bezi değişimleri arasında bezsiz zaman ayırdığınızdan emin olun. Bebeğinizin bezinde kızarıklık oluşursa, cildi daha fazla kurutma eğiliminde olduğundan talk pudrası kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, cilt ile kızarıklığı kötüleştirebilecek herhangi bir nem arasında koruyucu bir tabaka oluşturmak için titanyum dioksit içeren bir pişik kremi kullanın. Ayrıca kremde panthenol varsa pişikleri daha hızlı iyileştirir ve doğal yağlar içeriyorsa fiziksel bir bariyer oluşturarak pişiklerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

6. İyi Bir Banyo Rutinini İzleyin
Yeni doğan bebeğinize banyo yaptırırken şunlara dikkat etmelisiniz:
  • Bebeğin banyosu her zaman 26 – 27°C civarında ılık oda sıcaklığında, banyo suyunun sıcaklığı ise 37 C – 37.5C arasında olmalıdır.
  • Cildin koruyucu bariyerine zarar verebilecek alkali sabunlardan, yani pH'ı 7'den fazla olan sabunlardan kaçının. pH 5.5 faydalarına sahip bebek bakım ürünlerinin kullanılması, cildi nemli tutan ve enfeksiyon ve kızarıklıklardan uzak tutan koruyucu cilt bariyerinin gelişimini destekler.
  • Koltuk altı, kasık, boyun ve kulak arkası gibi tüm cilt kıvrımlarının iyice kuruduğundan emin olun.
  • Banyodan hemen sonra her gün nemlendirici uygulayın - ideal nemlendiricinin pH'ı 5,5'tir ve parabenler, ftalatlar, nitro misk ve formaldehit gibi tahriş edici maddeler içermemelidir.
  • İdeal nemlendiriciyi kullanarak tüm cilt kıvrımlarını da nemlendirdiğinizden emin olun ve ardından bir bebek bezi kullanın.
  • Bebeğin ilk banyosundan itibaren bebek şampuanı, losyon, krem, şampuan vb. gibi bebek bakım ürünlerini kullanın. Cildin doğal koruyucu bariyerinin gelişimini destekler ve cildin nemli kalmasına ve kızarıklıklardan arınmasına yardımcı olur.
7. Doğru Kıyafetler Giydirin
Bebekler vücut sıcaklıklarını düzenleyemezler, bu nedenle aşırı ısınmamalarına veya çok üşümemelerine dikkat edilmelidir. Bebeklerin daha soğuk havalarda bile isilik yaşayabileceğini biliyor muydunuz? Bu, çok sıkı bir şekilde kundaklandıklarında veya gerekenden daha fazla giysiyle sarılırlarsa olur. Bebeğinizi kat kat giydirin. Gerektiğinde fazla giysileri eklemenize veya çıkarmanıza izin verdiği için yardımcı olur. Sert hava koşullarına maruz kalmayı en aza indirmek için şapka, eldiven, çorap ve atkı da kullanabilirsiniz. 

8. Güneş Kremini İhmal Etmeyin
Dışarısı buz gibi olsa bile, küçük çocuğunuz için güneş kremini bırakmak bir hata olacaktır. Hava kararmış olsa ve güneş o kadar güçlü olmasa da zararlı UV ışınlarını bebeğinizin cildine yansıtabilir. Sadece bebeğiniz altı aydan küçükse güneş kremi kullanmaktan kaçının ve bebek 6 aydan büyükse, güneşe maruz kalmayı kaçınılmaz olan minimum süre boyunca tutun. Bunun yerine, doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı sınırlamak için bebek arabanızın veya araba koltuğunuzun üzerine bir örtü kullanabilirsiniz. Bebeğiniz altı aylık veya daha büyükse, cildi korumak için SPF 30 veya üzeri güneş kremi kullanın. Bebeğiniz için pH 5.5 olan ve kokusuz olanı seçin ve 2 saatte bir tekrar uygulayın.

Artık bebeğinizi soğuk havanın etkisinden korumak için içeride büzülerek oturmanıza gerek yok. Bebeğinizin cildini nemli ve sağlıklı tutmak için bu kış cilt bakımı ipuçlarını her zaman takip etmeyi unutmayın.

Alıntıdır - @erolkaranet - 29.01.2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.