@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Borçlular Hacizden Kurtulmak İçin Hile Peşinde
Vatandaş hacizden kurtulmak için çözüm yolları arıyor. Ya kendini icralık yapıyor ya da ailede emekli olan, bir ayağı çukurda bulunan büyüklerine ktedi çektiriyor veya..
Krediye ihtiyacı olan, kredili bir hayat ile sefa sürmek isteyen ya da başları icra ile dertte olan ve haciz şoku yaşamak istemeyen vatandaşların çeşitli yollar denediği bilinen bir gerçek.
Bankalardan yarın ödeyemeyeceklerini bile bile kredi alanlar, alışverişlerinde kredi kartına yğklenen ve ödemeyecek kadar çok para harcayanlar, bankalar dışında piyasadan haddinden fazla mal çekip ödeyemeyenler, lüks hayat yaşamak isteyenler ya da gerçekten zor durumda yaşayıp da borç yapanların ödeyemedikleri durumda son durakları olan icralardan kurtulmak için borçlular daha önce denenmiş ve herkesçe bilinen çözümlere yenilerini eklemeye devam ediyor.
Hacizden kurtulmak için çareler arayan borçlular bilinen klasik yöntemlerin dışında farklı yöntemler aramaktadır. Hukuk forum sitelerinden hukukçulara dahi danışacak şekilde çözüm yolu aramaya gayret eden borçlular tebligatı almamak gbi bahane kalmayınca, mal varlıklarını güvendikleri kişilerin üzerine geçirmeye, haklı ya da haksız olarak itiraz edederek süre uzamasına, imza inkârı yapmayı, tebligatı aileden biri alsa da “sehven alındı” diyerek iade ettirenler, aynı ikameti paylaştıkları halde aile bireyleri tarafından “bilinmeyen yerde yaşıyor” dedirtenler çareyi bu kez gerçek olmayan alacaklılar bulma yolunu seçmeye başladılar.
Borçlu olup haklarında icra takibi olan borçlular sahte alacaklılar oluşturarak maaşlarına, araçlarına, gayrimenkullerine alacaklılar bularak kendilerini icralık yapmakta ve asıl alacaklının hacizde arka sıralara düşmesi için yollar denemektedir.
Güvendikleri ya da anlaştıkları kişilere senet düzenleterek kendilerini icraya verdirenler en başta maaş hacizlerinin üzerine tanıdık kişilere haciz koydurmaktadırlar. Böylece “maaşımda haciz var” diyerek gerçek alacaklıları sıraya koyduranlar bunu da çözüm olarak buluyor ( Oysa, icradan alınan maaştan kesilen tahsil harçlarını bilmediği için alırken şok oluyor !)
Maaşından kesinti yapılmaması için işyerlerinde SGK’sız çalışanlar, iş yerine gelen müzekkerelere burada çalışmadığına dair cevap yazdıranlar. ( SGK sız çalışmakla hastalanınca ya da emekli olacağı zaman zararı kendisi çekiyor )
Mernis adresinde ya tanınmıyor ya da yok dedirterek adressiz yaşamaya başlayanlar bile bulunmaktadır

Derleme @erolkaranet - 12.12.2022
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.