@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Süresiz Engelli Raporu İptal Edilir mi ?
"Ben 2012 yılında sağlık kuruluna heyete girdim ve gözden %53 oranını engelli raporu aldım süresiz olarak ve yeni rapor için hastaneye müracaat ettim doktor muayene etti şimdi sağlık kuruluna randevu alıp PTT gireceğim göz ölçüleri resimdedir yani rapor oranım düşer mi yükselir mi çok merak ediyorum bilgi verirseniz çok sevinirim"
Okurumuz tarafından gönderilen mektupta yazılı olan bilgilere baktığımızda öncelikle 2012 yılında verilen süresiz olarak %53 oranında rapor aldığı görülmektedir. Okurumuz, PTT'ye girmek için yeniden heyete gireceğini yazmaktadır. Mektubunda buna neden gerek duyduğunu belirtmemiş. Oysa süresiz yani ömür boyu geçerli olarak verilen raporlar iptal edilemez ve yeni bir başvuru gerekmez. Ancak kişinin hastalığında iyileşme veya ekstra hastalığın meydana gelmesi durumunda kişi tekrar rapor başvurusunda bulunabilir.
Süresiz verilen raporların yenilenmesi için iyileşme ya da daha kötüye gitme gibi bir durum söz konusu olursa rapor değiştirme talebinde bulunabilinir. Bununla birlikte sahte bir rapor almış olma ihtimali ve iddia eden kişilerin şikayet ya da ihbar sonucu raporun süresi kesilir, iptal edilir.
Yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında yine de raporu yenilemek isteyenlerin talebi ile, hastalıkta ya da okurumuzun işe girmek için engelli raporu yenileme başvurusunda bulunulması da mümkündür. Bu durumda tekrar heyete girerek yeniden değerlendirmeye yapılabilir.
Ancak herhangi bir göz doktorunun engellilik oranı üzerinde yaptığı açıklama hiç bir zaman geçerli değildir. Hal böyle olunca, okurumuzun gönderdiği bilgilere göre göz oranının düşüp düşmeyeceği konusunda bir cevap vermek imkansızdır. Zira daha önceki ölçüleri belirtmemiş. İyiye gidip gitmediği bilinmiyor. Bilgileri tam vermiş olsa da tekrar belirtelim ki, işinde uzman olan, yıllarını bu işe vermiş bir doktor dahi heyetin ne karar vereceğini bilemez.

@erolkaranet - 18.11.2022
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.