@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Sendika İstedi Diyanet DeğerlendirecekDiyanet İşleri Başkanlığı’nın tek yetkili sendikası olan Diyanet-Sen'in, Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürüttüğü Kurum İdari Kurul Toplantısında ilginç kararlar aldığı öğrenildi.
Bugüne kadar cami ve kuran kurslarında bulunan murakıp defterlerinin kaldırılacağı, denetim sonuçlarının gizlilikle yürütülmesi gerektiği, yaz kuran kurslarında isteğe bağlı görev verilmesi gerektiği, maaş alınacak olan bankaların şube sayılarının artırılmasına, vaiz ve din hizmetleri uzmanlarının görev ve çalışma şartlarının yeniden değerlendirilmesi, hac ve umre görevlendirmelerinde yaş ve kota sınırlamasının kaldırılması, yaz Kuran kurslarında öğrenci sayısının 10 kişi olarak belirlenmesi, öğrenci sayısının düşmesiyle ödenen ücretin kesilmemesi istenildi.
Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürüttüğü Kurum İdari Kurul Toplantılarının 2022'nin son KİK'inde yer alan kararlar şöyle;
  • 4-6 yaş Kur’an kurslarında çalışan personelin yaz Kur’an kurslarında görev yapmalarının isteğe bırakılması hususunun değerlendirilmesi.
  • Murakıpların cami denetimlerine yönelik iş ve işlemlerinin gizlilik içerisinde yürütülmesi, Murakabe Defteri ile Ek-16 Din Hizmetleri Denetim Formu’nun sadece denetim geçiren görevlinin görebileceği bir uygulama ve sistem geliştirilmesi hususunda çalışma yapılması.
  • Taşrada personel maaşlarının yatırılacağı altyapı ve yeterli şubesi bulunmayan bankaların personelin bankacılık işlemlerinde aksaklık yaşamaması için şube sayılarını artırmaları hususunda çalışma yapılması.
  • Vaiz ve din hizmetleri uzmanlarının görev ve çalışma şartlarının yeniden değerlendirilmesi hususunda çalışma yapılması.
  • Personel izinlerine dair işlemlerin İKYS üzerinden yapılabilmesi hususunda çalışma yapılması.
  • Hac ve umre görevlendirmelerinde yaş ve kota sınırlamasının kaldırılması hususunda çalışma yapılması.
  • Yaz Kur’an kurslarında kurs açmak için yeterli öğrenci sayısının 10 kişi olarak belirlenmesi, öğrenci sayısının düşmesiyle ödenen ücretin kesilmemesi hususunda çalışma yapılması.
  • Kurum idari kurulu tavsiye kararlarının uygulanabilirliğinin sağlanması.
Toplantıya Diyanet İşleri adına Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşleyen, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz katılırken sendikadan Diyanetsen Genel Başkanı Ali Yıldız, Başkan Yardımcıları Mehmet Yaman, İrfan Kaşıkçıoğlu, Neslibey Özkan, Cebrail Yakışan, Ali Güzeldal katıldı.

Kaynak ve Fotoğraflar Diyanet-sen 26.11.2022 - @erolkaranet

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam