@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Sarımsak Halde 14 TL Pazarda 120 TL ..Sağlığa faydası ile bilinen doğal antibiyotik olarak bilinen ve ünü ülkemiz dışına taşan Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen sarımsak pazarlarda el yakıyor.

Yüzyıllar boyunca birçok hastalık ve rahatsızlığın tedavisinde kullanılan sofraların vazgeçilmez şifa deposu sarımsaktaki fiyatın tutarsız şekilde yüksek fiyatla satılması tepkilere neden oluyor.

Ülkemizin bir çok yerinde 14 lira ile 40 lira arasında alıcı bulmaya çalışan sarımsaklar İstanbul pazarlarında 120 TL'yi aşmaya başladı.

Tohumluk olarak nitelendirilen en küçük boy sarımsağın fiyatı 60 ila 80 lira arasında değişirken büyük boy sarımsağın en ucuzu 120 liradan tezgahlardaki yerini adlı. 3 - 4 ya da 5 baş olarak demet halinde  boylarına göre ayrılarak 15 - 30 lira arasında satılmasına rağmen vatandaşlar fiyatından dolayı yanına yaklaşamadıklarını dile getiriyorlar. 

Öte yandan Kastamonu Taşköprü başta olmak üzere çevre ilçelerde satılan sarımsak fiyatlarında süper boy olarak satılan sarımsaklar azami 75 TL'den alıcı buluyor. Boylarına göre farklı fiyatları olan sarımsak fiyatındaki en son gelişmeleri Ticaret Bakanlığı tarafında ilan edilen hal fiyat listesinde ortalama 91 ton sarımsağın 14 TL den satıldığı görülüyor. (Listeyi incelemek için tıklayınız)

@erolkaranet - 19.11.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.