@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Pastırma 600, Sucuk 350 TL'yi Gördü.Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kadim şehir Kastamonu'da yapılan pastırma 600 TL'yi gördü. Sucuk fiyatları da 350 TL'den satılıyor.
Ülkemizin en hakiki pastırması olarak bilinen, damak tadında uzman olanların tek tercihi olan Kastamonu Pastırması bir ay içerisinde 100 TL'yi aşan bir zam gördü. 
Yüksek fiyatı nedeniyle vatandaşlar, Kastamonu pastırmasından tadabilmek için gramla satın alıyor.
Çemenli pastırmanın 450 liraya satıldığı Kastamonu pastırmasındaki bu fiyatların bile yakın bir tarihte aranır olacağı iddia edildi.
Gastronomi alanında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden Kastamonu’da tespit edilen yüzlerce çeşit yemeğin arasındaki Kastamonu pastırması, her şeye rağmen büyük rağbet görüyor. Tek bir dilimi 4 gram gelen Kastamonu pastırması, hem inceliği hem de lezzetiyle beğeni topluyor.
Bu arada Afyon pastırmasında fiyatlar 400 lirayı görürken, Kayseri pastırması da 250 -300 TL arasında değerle satılıyor. Kastamonu sucuklarının kilogram fiyatı da 450 TL den alıcı bekliyor.


Kastamonu Pastırmasını tanıyalım
Kastamonu pastırmasına tadını dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağı veriyor. Kastamonu pastırması, pastırma yazı dönemlerinde hayvanların sırt kısımlarından yapılıyor. Kastamonu pastırması doğal şartlarda güneş ve hava ile kurutulmaktadır.

@erolkaranet - 12.11.2022
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.