@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Avukatlara Bedava Psikolojik Destek
İnsanı ruhen çökerten mesleklerden biri olan Avukatlık işkolunda depresyona uğramayan avukat yok gibidir. Fiziksel ve ekonomik baskılarla birlikte psikolojik baskılara da maruz kalan avukatlar arasında intihar olayları bile sıkça gündeme gelmektedir.
Avukatların psiko sosyal destek ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabilmesi için Türkiye Barolar Birliği bünyesinde Psikolojk Danışmanlık Servisi açıldı.Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan her avukat bu servisten ücretsiz olarak yararlanabilecek.
Baro Birliğinden yapılan açıklamada "Türkiye Barolar Birliği Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi tüm meslektaşların zihinsel, duygusal ve sosyal potansiyelinin farkına varabilmesi; bu potansiyeli ve çevresindeki kaynakları verimli kullanabilmesi için koruyucu/önleyici ve gerektiğinde yönlendirmeye dayalı yönelik ruh sağlığı hizmetleri vermeyi amaçlamaktadır.
Bu çalışmalarla meslektaşlarımıza psikolojik yaklaşımların ‘tıbbi müdahaleden farklı olduğunu, insanı bir bütün olarak ele aldığını’ anlatmak istiyoruz.
Kendi alanındaki ulusal/uluslararası bilimsel gelişmeleri, uygulamaları takip ederek ve meslektaşların ihtiyaçlarını ve gelişimlerini araştırarak meslektaşlarımıza verdiği hizmetlerin kalitesini artırmak ve katkıda bulunmak istiyoruz.
Merkezimiz, uzman kadrosuyla meslektaşlarımızın kendilerini daha iyi tanımaları ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla hizmet vermektedir. Bireysel Psikolojik Danışma, Online Psikolojik Danışma başlıkları halinde sunulan kişisel gelişim hizmetlerinden yararlanmak isteyen tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz." denildi.
Yapılan açıklamada gizliliğe de önem verileceği, Ankara'da bulunanlar için yüzyüze, Ankara dışında katılmak isteyenler içinse online hizmet alabileceği, hizmetlerin tamamen ücretsiz olacağı da belirtiltildi.
Detaylı bilgi için buraya tıklayınız

@erolkaranet - 03.11.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.