@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Acil Durum Alarmı... Polise ADA İle Ulaşın
Emniyet Genel Müdürlüğü Acil Durum Alarmı

Teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanan Emniyet Genel Müdürlüğü, önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Projeyle korunan şahıslar olası bir tehdit durumunda tek tuşla yardım isteyebiliyor. Polis ekipleri olaya anında müdahale ediyor.
Başta asayiş, siber, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç ve suçluyla mücadelede önemli başarılara imza atan Türk Polis Teşkilatı, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenilemekte. Bunun son örneklerinden biri, Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı’ndan geldi. Türkiye’deki huzur ortamını bozmayı amaçlayan olası sansasyonel eylemlere izin vermemek için çok önemli bir projeye imza atıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla hayata geçirilen projenin adı “ADA” yani “Acil Durum Alarmı”…

HAKKINDA KORUMA KARARI OLAN ŞAHISLAR KULLANABİLİYOR
ADA uygulaması, hakkında koruma kararı olan şahıslar için geliştirildi. Uygulama, Google Play Store veya Apple Store’dan mobil telefonlara indirilebiliyor. Uygulama ile korunan şahıs, acil durumlarda yani yanında korumasının bulunmadığı ve olası bir tehdit hissettiği anda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla güvenlik birimlerine ulaşabiliyor.

TEK TIKLA KORUMA EKİPLERİ YANINDA
Uygulama kullanıldığında, eş zamanlı olarak kişinin koruma kararı verildiği ilin ve o anda bulunduğu yerin koruma şubesine ve Koruma Dairesi Başkanlığına konumuyla birlikte “yardım çağrısı” düşüyor. Yardım çağrısının ardından olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanıyor.

OLASI TEHDİDE ANINDA MÜDAHALE
Birimler arasındaki koordinasyonun en üst düzeyde kullanıldığı ADA projesi ile Emniyet, hem risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçebilmeyi hem de olası olaylara en kısa sürede müdahale etmeyi hedefliyor.

Kaynak : Emniyet Genel Müdürlüğü - @erolkaranet - 02.11.2022

Apple Store'dan uygulamayı indirmek için tıklayınız
Play Store Uygulamasından indirmek için tıklayınız

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.