@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

18 Milyonluk İstanbulda Pasaport 10 Memura BakıyorNüfus Müdürlüklerinden pasaport almak isteyen vatandaşlar, randevu yoğunluğu sebebiyle işlem yaptıramıyor. Bilhassa yeşil pasaport almak isteyenler, yeşil pasaportun il merkezinden verilmesi yüzünden daha fazla sıkıntı yaşıyor.
İstanbul başta olmak üzere kalabalık şehirlerde pasaport almak adeta işkenceye döndü. 39 ilçeye sahip İstanbul başta olmak züere bir çok il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin pasaport konusunda yavaş işlediğini iddia ederken, nüfus müdürlükleri kadro yetersizliğini öne sürüyor.
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamalardan randevu almak için başvuru yapmak isteyeler her seferde %100 doluluk oranı bilgisiyle karşılaştıklarını söylediler. 
İstanbul'da nüfus ve vatandaşlık il müdürlüğünden yeşil pasaport almak isteyen kamu görevlileri 18 Milyonluk İstanbul'da yeşil pasaportun tek bir yerden verilmesinin saçmalık olarak nitelerken, il müdürlüğünden alınan bilgide günde 900 pasaport verildiği, bunun için de 10 memurun görev yaptığı dile getirildi.

Uygulama her seferinde %100 doluluk oranında

Başvurularının gerektiği zaman yapamayan vatandaşlar, nüfus idaresine gidince de “Randevusuz işlem yapılamıyor” cevabını alarak kilometrelerce yolu boşuna geldiklerini ifade ediyorlar. 
Bu durum pasaport süresi dolan ve yurt dışına gitmesi gereken birçok kişinin mağdur olmasına sebep oluyor.

Nüfus müdürlüğünden randevu almak için buraya tıklayınız

Pasaport için randevu almak için buraya tıklayınız

@erolkaranet - 22.11.2022
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.