@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Üzerinize Kayıtlı Firma Var mı Yok Mu.. Sorgula BulAdınıza kayıtlı şirket olup olmadığını, veya bir şirketin ortağı olup olmadığınızı T.C Kimlik bilgilerinizi kullanarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Gümrük Bakanlığı'nın sitesinde kurulu sorgulama ile T.C. kimlik bilgilerinizi kullanarak üzerinize kayıtlı şirketleri görebilirsiniz. Ayrıca bir şirkete ortak olarak gösterilmişseniz bunu da aynı sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz Öğrenmek için buraya tıklayınız

E-Devlet üzerinden Sahibi / Ortağı / Yetkilisi Olduğunuz Ticari İşletme veya Şirketler olup olmadığını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Adınıza şirket / ortaklık / yetkili olarak bir firma açılmasın istiyorsanız o da mümkün
E-devlet üzerinden "Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)" bu konuda size yardımcı oluyor

E-Devlet "Adıma Şirket Açılmasın" hizmeti, birkaç adımda erişime açılabiliyor. Öncelikle aşağıdaki link aracılığıyla yapılacak olan girişin akabinde, "Yeni Başvuru" butonuna basılması gerekiyor. Ardından kısıtlama getirmek istediğiniz "ortak ya da yetkili" seçeneklerinden birisinin seçilmesiyle birlikte son adıma geçiliyor. Her ikisini işaretleyerek ticaret sicili işlemlerinde kimlik bilgilerinizin kullanılarak bir şirket veya işletmeye ortak veya yetkili olarak kaydedilmenizi engelleyebilirsiniz. 

Son olarak;

"Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden başlatılan şirket/işletme kuruluş veya değişiklik başvurularında ortak ve yetkili olarak eklenmenizin engellenmesi amacıyla kimlik numaranız üzerine kısıt konulacaktır. Kimlik numaranız üzerine ortak ve yetkili olarak eklenilmesine yönelik kısıt konulduğunda, T.C. kimlik numaranız ile MERSİS üzerinden ortak ve yetkili olarak eklenmek istendiğinizde sistem uyarı vererek bu işlemi gerçekleştirmeyecektir." uyarısı göz önünde bulundurularak bilgilendirme yazısı kabul edilmelidir. 

Son adımda ise "Başvurunuz başarı ile sonuçlanmıştır. Herhangi bir şirket ortağı / işletme sahibi ve herhangi bir şirkette / işletmede yetkili olarak eklenmenize yönelik olarak kimlik numaranız üzerine kısıt konulmuştur." ifadesi, işlemin sağlıklı bir şekilde tamamlandığını gösterecektir. 

"Adıma Şirket Açılmasın" diyorsanız buraya tıklayınız

Derleme @erolkaranet - 12.10.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.