@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Bursa'da Askere Gidiyorum Diyerek Turistleri KandırıyorlarBursa'nın göbeğinde, Ulu Cami önündeki meydanlarda dolaşan bazı şahıslar "askere gideceğim"yalanıyla yerli yabancı turistleri rahatsız ederek dileniyorlar.
Turistlerin en bol olduğu tarihi meydanları mesken tutan, yaşları 30 civarında olan gençler ellerinde bulundurdukları lokum kutuları ve kolonyalarla genellikle yerli ve yabancı turistlerin önlerini keserek "askere gidiyoruz, gönlünüzden ne koparsa" diyerek para dileniyorlar.Yaşları tahmin ederek , askere gitmesi için çok yaşlı durumda bulunanlar inanmadıklarını dile getirdiklerinde sahte bir evrak bulunan mavi kapaklı bir dosyayı da göstermekten geri kalmıyorlar.
Genellikle, tarihi eserlerin bulunduğu yerlerde gezinen turist kafilelerini ve büfe önlerindeki sandalyelerde, banklarda oturanların önlerine gelerek ellerindeki lokumları uzatarak kolonya veren gençler askere gitme yalanıyla para istemektedirler. Para almadan grubun yanından ayrılmayan bu kişilerden sürekli rahatsız olduklarını belirten Bursalı rehberle ve çevre esnafı belediyenin de yetersiz kaldığını ifade ettiler.

Bursa 'da ellerinde lokum, kolonya ve yazılı bir kağıtla oradan oraya koşan dilenciler

Ellerinde lokum, kolonya ve yazılı bir kağıtla oradan oraya koşan dilenciler

@erolkaranet - 25.10.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.