@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Banner


erolkaranet

Balık Ekmek Yemek 50 TL
Vatandaşın her üründe zamla karşılamalarına sebep olanların arasına balık ekmekçiler de katılmış oldu.
Deniz şehri İstanbul'da kilo ile balık almak herkes için iyiden iyiye hayal iken bu kez Eminönü ve Üsküdar balık pazarlarındaki ve lokantalardaki yarım ekmek arası balık satanlar da buna tuz biber ekti. Vatandaş artık ağız tadıyla ekmek arası balıkta yiyemeyecek
Ayaküstü balık hasreti gidermek ,isteyenler 50 TL ücret ödemeye başladılar. Şubat ayında bu yana 30 TL'den satılan balık ekmek gelen zamla birlikte %60 zam gören yiyecekler kervanına katılmış oldu.
Bir kaç hafta öncesine kadar 30 TL'den satılan balık ekmek fiyatları 40 TL'ye çıkartıldı. Ne var ki, bununla yetinmeyen lokantaların yanı sıra Eminönü'de sandalla balık satanlar da dahil olmak üzere hemen her yerde balık ekmek 50 TL'den satılmaya başlandı. Biraz insaflı olanlar ve küçük dükkanlarda balık ekmeği 40 liraya satanlara da rast gelinebiliyor.
Bir palamut balığından üç parça çıkartarak ekmek arasında satış yapan sandalcıların yaptıkları bu zammın üzerine pek çok vatandaş balık keyfinden uzak durmaya başladı.
Teknelerde kızartılarak pişirilen Norveç’ten ithal edilen uskumrunun 1 tanesinin su ürünleri halindeki satış fiyatının 35/40 TL arasında fiyat bulduğu bu günlerde balık ekmekçilerin a'dan z'ye gelen yüksek zamlardan sonra bu şekilde fiyat artırımına gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdiler.
İstanbul Eminönü'nde tekne ve lokantalarda 30 TL gibi bir fiyatla satılan balık ekmek Üsküdar balıkçılar çarşısındaki dükkanlarda 20/25 TL fiyatla satıldığı görüldü.

Haber @erolkaranet - 23.10.2022Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam