@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Ankara Baro Başkanları Kimdir
Ankara Barosu Başkanı Av.Mustafa Köroğlu Kimdir 


18 Kasım 1978 tarihinde Ordu’da doğdu. Ordu Atatürk İlkokulu’nu 1988 yılında, Ordu Anadolu Lisesi’ni 1996 yılında bitirdi. 1997 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. 2001 yılında Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajına başladı. Avukatlık stajını Av. Semih Güner’in yanında tamamladıktan sonra 2002 yılında Ankara Barosuna kaydoldu. Avukatlık Stajı dahil olmak üzere 14 yıl süre ile Av. Semih Güner ile beraber çalıştı. Bu süreç içerisinde özellikle Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukukuna ilişkin hukuki uyuşmazlık, dava ve icra takiplerinin görülmesinde, sözleşmelerin hazırlanmasında, danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerinin yerine getirilmesinde görev yaptı. Enerji sektöründen müvekkillere danışmanlık ve dava takibi hizmetleri sağladı. Şekerbank T.A.Ş. Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, Milli İstihbarat Teşkilatı Personeli Sosyal Güvenlik ve Dayanışma Vakfı’na Hukuk Müşaviri/ Avukat olarak hizmet sundu. 2002 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü mesleki faaliyetini, Temmuz 2016 tarihinden itibaren kurmuş olduğu “Köroğlu Avukatlık Bürosu”nda devam ettiriyor. Köroğlu mesleki konularda bir birçok panel ve organizasyonda konuşmacı olarak yer alırken, birçok baroda da eğitim faaliyetlerine katıldı. (Kaynak :için tıklayınız )


Ankara 2 Nolu Barosu Başkanı Av.Sabri Hafif  Kimdir

Ankara 2 Nolu Barosu Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir. 1999 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve 2001 yılından beridir Ankara’da avukatlık yapmaktadır.
Sabri Hafif aynı zamanda Arabulucudur ve alternatif uyuşmazlık çözümleri alanında çalışmaktadır. Adalet Bakanlığının Arabuluculuk Eğitici kadrosunda yer almakta; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Arabuluculuk Eğitimlerinde eğitici olarak görev almaktadır.
Sabri Hafif mesleki ve sosyal birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarında aktif olarak bulunmakla beraber halen Adalet Gönüllüleri Derneği’nde Başkan; Arabulucular Derneği ve Sivil Savunma Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını yürütmektedir. ( Kaynak İçin Tıklayınız )
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.