@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Muhtarlara Bina, Kamera ve Bedava Müze Müjdesi
Kırklareli'nde muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhtarlara sağlanan kolaylıkları, verilen imkanları sıraladıktan sonra önümüzdeki dönemde yapılacak olan tüm muhtarlıklara bina, kamera ve uygulanmaya başlanan müzelere bedava giriş imkanı üzerine yapılan çalışmaları anlattı.

Bakan Soylu özetle şunları ifade etti.

“Muhtarlık kurumuna yeni bir hareket getirdik. Bilhassa kurumsal ve aidiyet manasında adımlar attık. Özlük haklarında ve öbür hususlarda düzenlemelere gittik ve bunları da daima geliştiriyor, yeni adımların planlamasını yapıyoruz. Sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması, silah ruhsat harcı alınmaması üzere birçok adımı gerçekleştirdik. Son olarak muhtar ödenekleri kanunla minimum fiyat düzeyine endekslendi. Şu anda taban fiyat arttıkça rastgele bir ayarlamaya gerek kalmadan minimum fiyat düzeyiyle devam edecek.
Muhtarlar Daire Başkanlığı kuruldu. Muhtarlarımızın talep ve şikayetlerini takip edebilen merkezle alakalarını güçlendirmek üzere Muhtar Bilgi Sistemi’ni kurmak bu devrin kıymetli adımlarından birisi oldu. Bu manada attığımız son adım da şu oldu, Muhtarlar Konfederasyonu ... Öbür taraftan Ankara’daki Muhtar Meskeni inşaatımız da devam ediyor. 
İçinde tefrişatı da dahil olmak üzere bu ayın sonuna kadar yani 19 Ekim’den evvel eylül sonuna kadar Ankara’nın merkezinde, Akay Caddesi’nde büsbütün muhtarlarımızın hizmetine yönelik bir Muhtarlar Konutu binasını gerçekleştirilmiş oluyoruz.."
Soylu, 19 Ekim’de 100 muhtarlık binasının temel atma merasimi yapılacağını açıkladıktan sonra Müze ve ören yerlerine köy ve mahalle muhtarların muhtarlık kimlik kartlarıyla bedava giriş yapacaklarını belirtti. 
Bakan Soylu, bilhassa bayan muhtarların binaları için güvenlik kamerası beklentileri olduğunu, bunun için çalışma yapıldığına işaret ederek tüm muhtarlıklara sırayla kamera konacağını belirtti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam