@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


İngiltere Kraliçesinin Ölümü Fırsatçılara Yaradı.
Geçtiğimiz günlerde ölen ve cenazesi 19 Eylül'de kaldırılacak olan İngiltere Kraliçesinin matem günleri uyanıkların gelir kapısı oldu.
Kraliçe Elizabeth’in Westminster’daki naaşını görmek için uzun kuyruklar oluşturan İngilizlere verilen kırmızı renkli bileklikler 7 - 8 bin liraya varan fiyatlarla satılıyor
Elektronik alışveriş sitelerinde ikinci el olarak satılan bileklerin fiyatları 8 bin liraya kadar yükseldi. Bilekliklerin ikinci el olarak satılmasının nedeni, daha önce cenazeyi görmek için sıraya girmiş olanlara devletçe dağıtılan bilekliklerdir. 
Bu bileklikler insanların sırada beklerken tuvalete gitme ya da sıradan çıkıp yemek aldıktan sonra tekrar aynı yere dönmelerine imkan tanıyor. Devrinin yapılmaması gerektiği konusunda her ne kadar yetkililer uyarsa da, milyonlarca kişinin ziyaret ettiği alanda beklemek istemeyenler tarafında tercih ediliyor.
Cenaze sayesinde para kazanma sadece bununla bitmiyor diğer yandan cenaze haberini veren gazetelerinde 2000 - 3000 lira karşılığında müşteri bulduğu belirtiliyor.
erolkara.net'in Dailynail'den edindiği bilgiye göre,Sadece iki gün önce açılmasına rağmen, yaklaşık bir düzine kişi kağıt bantları çevrimiçi pazar yeri eBay'de listeledi  - bazıları paranın bir yüzdesinin hayır kurumlarına gideceğini söylüyor. 


Bileklik satanlardan biri ilanda , elindeki bilekliğin hiç kullanılmadığını iddia ederek üzerinde Kraliyet arması ve LISQ kısaltması bulunan, 'yeni' durumda turuncu bir bilekliğin fiyatını 350 £ olarak satışa sunmuş. 

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam