@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Dolandırıcılar, Çocuklarınız Adına Banka Kartı Çıkartıyor
Anne Babalar dikkat, 18 yaşını dolduran ya da 15 yaşında büyük çocuklarınız varsa bunlara göz kulak olun. Verdiğiniz harçlıklardan fazla para harcıyorlarsa, daha lüks şeyler alıyorlarsa, arkadaşlarıyla gezerken daha fazla masraf yapıyorlarsa sorgulama zamanı gelmiştir. 
Sözcü gazetesinden Özlem Ermiş Beygan, yaptığı haberde dolandırıcıların gençlere ayda 4 bin TL 'dan başlayan rakamlar sunarak onların kişisel bilgilerini satın alarak banka hesapları açtığını belirtti. Bilhassa Covid salgınından sonra bankaların online işlemlerle banka hesapları açmasının kolaylaştırması ile artık hemen herkes istediği gibi hesap açar duruma geldi. 
Habere göre, Dolandırıcılar artan geçim sıkıntısını fırsata çevirmek için özellikle sanal dünyada uzun saatler geçiren 13 yaş üstü gençlerin peşine düştü. Pek çok dolandırıcılık şebekesi, bankacılık dışı para transferi yapan online uygulamalarda hesabı olanlara ulaşarak yasa dışı bahis sitelerinin paralarını yurt dışına kaçırmak için kullanmak istiyor.
Dolandırıcılar bu gençlere sosyal medyadan ulaşıp haftada 1.200, ayda 4.500 TL gibi paralar teklif ederek ‘kartını kiralayalım, hiçbir riski yok' diyor ve finans piyasası tecrübesi olmayan bu gençleri tuzağa düşürüyor. Söylenen ücretler ödenmediği gibi kart bilgilerini alan kişi, profilini değiştirerek ortadan yok oluyor. Kart bilgilerini veren kişi ise kartı üzerinden yapılan kara para işleminin suçu ile başbaşa kalıyor.  

Sözcü'deki haberin detayını okumak için tıklayınız

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam