@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Diyanet Ocak Ayında Personel Alımına Geçiyor




Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2023 Ocak ayının ikinci haftasında personel alımı yapılacağını duyurdu.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş sosyal medyadan personel alımı yapılacağı yönünde yaptığı açıklamada, DHBT sınav sonuçlarının beklendiğini açıkladı.
Her iki yılda bir tekrarlanan ve milyonlarca kişinin umudu haline gelen DHBT sınavlarının sonuncusu bu yıl 27 Kasım 2022'de yapılacak.
Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş sosyal medyadan açıklama yaparak "27 Kasım 2022'de yapılacak DHBT sınavının ardından yine Başkanlığımızca Diyanet Akademisi bünyesinde eğitim için Sözleşmeli İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi aday alımına yönelik sınav yapılacaktır. 3-16 Ocak 2022 tarihlerinde Sözleşmeli İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi alımına yönelik gerçekleştirdiğimiz sözlü sınavda başarılı olan ve atama bekleyen adaylarımız, 17 Ekim 2022 itibariyle tercih yapabileceklerdir." diyerek müjdeyi verdi.


DHBT'nin açılımı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testidir. 2014 yılından önce Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başka bir isimle gerçekleştirilen sınav, 2014 yılında ÖSYM tarafından yapılmaya başlanmış ve DHBT yani Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi adını almıştır.
Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler bu sınava girme zorunluluğunda. 
Bu güne yapılan alımlarda DHBT'den geçerli puanı ve şartları taşıyanlar Başkanlık bünyesinde göreve başlarken bundan böyle Diyanet Akademisi bünyesinde eğitim için Sözleşmeli İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi adayı olarak görevlendirilecek. Burada verilen eğitimden sonra sözleşmeli olarak çalışacak olanlar belli bir dönem sonra kadroya geçecekler:

@erolkaranet

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam