@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Bozdağ, Tabipler Odası Doktorların Hakkını Neden Savunmuyor
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  Adana’nın Kozan ilçesinde Adalet Sarayı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Tabipler Birliği'ne tepki göstererek siyaseti bırakıp, kendi meslek mensuplarının haklarını, hukuklarını araması gerektiğini belirterek "Bir terörist söz konusu olduğu zaman bir terör eylemi söz konusu olduğu zaman herkes ayakta. Ya doktorlar söz konusu olduğu zaman siz neredesiniz? " dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adana’nın Kozan ilçesinde Adalet Sarayı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, meslek örgütlerinin asliişlerini yapmaları gerektiğini siyaset partisi gibi faaliytetlerde bulunmaması gerektiğini ifade etti. Bozdağ, Tabipler Birliğine seslenerek, " Bırakın siyaseti, siyasetçiler yapsın. Sizin sevdiğiniz siyaseti yapan genel başkanlar var. Sayın Kılıçdaroğlu yapıyor. Diğerleri yapıyor. Beğenmiyorsanız gidin genel başkanlığa aday olun. Ama bırakın meslek örgütleri, meslek örgütlerinin hak ve hukukunu koruyan adımlar atsın." dedi.

Bakan Bozdağ'ın yaptığı konuşma şöyle "Türkiye'de sadece barolarda değil bu. Tabipler Birliği'nin derdi de başka. Öte yandan efendim diğer bazı birliklerin derdi de bambaşka. Kendi meslek mensuplarının haklarını, hukuklarını aramak yerine Türkiye'de siyaset yapmaya, iktidar devirmeye, kendi bildikleri ideolojilere, değirmenine su taşımaya devam ediyorlar. O zaman sizi meslek mensuplarınızın hakkını kim savunuyor? Onların derdini kim dile getiriyor. Ben duymadım Tabipler Birliği kaç defa doktorların hakkını hukukunu getiriyor. Efendim sadece zaman zaman hükümet karar alıyor, hekimlere zam yapacak, şunu yapacak, ‘zam gecikti’ diye protesto yapıyorlar. Ya doktorların başka derdi yok mu kardeşim? Neredesiniz? Yok. Ama bir terörist söz konusu olduğu zaman bir terör eylemi söz konusu olduğu zaman herkes ayakta. Ya doktorlar söz konusu olduğu zaman siz neredesiniz? Ben bu vesileyle meslek örgütlerimizin meslek sınırları içerisinde görevlerini yapması, temsil ettikleri meslek mensuplarının hak ve hukukunu koruması onların vazifelerinin gereği olduğunu buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bırakın siyaseti, siyasetçiler yapsın. Sizin sevdiğiniz siyaseti yapan genel başkanlar var. Sayın Kılıçdaroğlu yapıyor. Diğerleri yapıyor. Beğenmiyorsanız gidin genel başkanlığa aday olun. Ama bırakın meslek örgütleri, meslek örgütlerinin hak ve hukukunu koruyan adımlar atsın."

Kaynak . Adalet Bakanlığı ( Detaylar için tıklayınız)

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam