@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Bilirkişilik Kanunu DeğişiyorVatandaşların bilirkişilik konusunda çok ciddi şikayetlerinin giderek artması nedeniyle konunun ciddi şekilde değerlendirilmesi, eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapıulacağını açıklayan Bilirkişilik sistemiyle ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  Bu şikayetleri de dikkate alarak bu konuda ciddi bir çalışmayı kamuoyu ile paylaşacağız ve bu alana yeni bir neşter vuracağız." dedi.

"Bilirkişilik konusuna yeni bir neşter vurma ihtiyacını bakanlık olarak duyuyor ve bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bilirkişilikten beklenti neyse o çerçevede sistemin işlemesi, hakim ve savcılarımıza çıkan raporların yol göstermesi son derece önemlidir. Vatandaşlarımızın bu konuda çok ciddi şikayetlerinin bakanlığımıza ulaştığını bildirmek isterim. Bu şikayetleri de dikkate alarak bu konuda ciddi bir çalışmayı kamuoyu ile paylaşacağız ve bu alana yeni bir neşter vuracağız” diye konuan Bakan Bozdağ şunları söyledi.

"Tabii bilirkişilik konusunu da değiştirdik biz. Yeni bir bilirkişilik düzeni kurduk Türkiye'de ve esasında bu alandaki başıbozukluğu ortadan kaldıran bir sistem kuran ve bu sistemi sağlıklı işleterek vatandaşlarımızın haklarının korunması için de ciddi bir adım attık. Ancak gelinen noktada bilirkişilik sistemi içerisinde aksayan yönlerin hem uygulayıcılar bakımından hem bilirkişiler bakımından olduğunu görüyoruz. Onun için buradan ifade etmek isterim ki, bilirkişilik konusuna yeni bir neşter vurma ihtiyacını da Bakanlık olarak duyuyoruz ve bu konuda da çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çünkü biz bilirkişilik adı üstünde bilirkişilikten beklenti neyse o çerçevede sistemin işlemesi, hakim ve savcılarımıza çıkan raporların yol göstermesi son derece önemlidir. Vatandaşlarımızın bu konuda çok ciddi şikayetleri Bakanlığımıza ulaştığını buradan etmek isterim. Biz bu şikayetleri de dikkate alarak bu konuda ciddi bir çalışmayı önümüzdeki zaman içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız ve bu alana yeni bir neşter vuracağımızı da buradan ifade etmek isterim.”

Kaynak : Adalet Bakanlığı -  Detaylar için tıklayınız 

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam