@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Avukatların Yeni Tarifeleri Belli OlduAdalet Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Yeni Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylanmıştır" denildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  2022- 2023 yılı yeni Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'ni onayladı. 

Adalet Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Yeni Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylanmıştır. Yayımlanmak üzere Resmi Gazete'ye gönderilen yeni tarife avukatlarımıza hayırlı olsun" ifadelerine yer verildi.

Türkiye Barolar Birliği yeni tarife ile ilgili olarak "2022 – 2023 yılı Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi (AAÜT) ile ilgili Adalet Bakanlığıyla yapılan görüşmeler tamamlanmış ve büyük ölçüde uzlaşmaya/mutabakata varılmıştır. " diyerek tarifenin olumlu olacağı yönünde açıklama yaparken CMK ücret tarifeleri için de " CMK ücret tarifesinin güncellenmesi ile ilgili görüşmeler ve çalışmalar devam etmektedir. Bu konuda bilahare bilgilendirme yapılacaktır. " dedi.


Yeni tarife Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra netlik kazanacak. Yayınlanan tarife illere göre daha sonra farklı şekilde barolar tarafından düzenlenerek uygulanmaya başlanacak.

Yürürlükteki Avukatlık Ücret tarifesine buradan ulaşabilirsiniz

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam