@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Bugün Çarşamba Gelin Dua Edelim
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile
Övgü Allah’a mahsustur. O geceyi örtü, uykuyu ise dinlenme vesilesi kıldı. Gündüzü de hareket ve çalışmak için yarattı. Uykudan beni kaldırdığın için Sana hamdolsun. Eğer isteseydin uyuduğum yerde kalmamı sürekli kılardın. Sana yarattıklarının sayamayacağı, sonsuza kadar sürecek şekilde hamd olsun.
Allah’ım! Sana hamd olsun, yaratıp mahlukatı düzene koyduğun, takdir edip hüküm verdiğin, öldürüp dirilttiğin, hasta edip şifa verdiğin, afiyet verip denediğin için. Arş’a sulta kuran ve tüm alemi kuşatan Sensin. Allah’ım! Vesilesi gevşeyen, çaresi tükenen, eceli yaklaşan, dünyada pek arzusu kalmayan, rahmetine fazlası ile muhtaç olan, kullukta geri kaldığı için hasret ve üzüntüsü büyük olan, hata ve kayması çok olan, ihlas ile Sana tövbe eden bir kimse gibi Seni çağırıyorum.
Peygamberlerin sonuncusu olan Muhammed (s.a.a)’e ve O’nun tertemiz Ehl-i Beyt’ine özel rahmetinle rahmet et ve bana Peygamberimiz Muhammed (s.a.a)’in şefaatini nasip eyle O’nunla birlikte olmaktan beni mahrum eyleme, gerçektende Sen merhametlilerin en merhametlisisin.
Allah’ım! Çarşamba gününde benim için şu dört şeyi mukadder eyle: Güç ve kuvvetimi kendi itaatinde harcamayı, sevinç ve mutluluğumu ibadetinde geçirmeyi mukadder eyle. Rağbet ve isteğimi kendi sevabına kavuşmakta ve meyilsizliğimi acıklı azabına sebep olacak şeylerde kıl. Senin, istediğine lütuf ve inayetin çoktur

Çarşamba Günü okunacak Allah-u Teâlâ hazretlerinin mübarek isimleri

MALİKEL-MÜLK: Bu ismin zikr,ne her devam etmek çok daha faydalıdır her gün(212) defa zikreden kişiler,her muradına erer her istediği maddi ve manevi istekleri kısa zamanda olur Özellikle çarşamba sabah yani Utarit saatinde Ya Malik’ül-Mülk,Ya Zü’l-Celal-i Ve’l-İkram celle celalühü şeklinde okunması dileklerin kabulü için önemlidir.
ER-RAUF; Çarşamba sabahı Yani Utarit saatinde(286) kere okunmaya devam edilirse kalbi şefkatle dolar, hal ve hareketleri düzelir,herkes tarafından sevilir.
EL-AZİM; EL-AZİM zikri her gün(1020) kere, zikredilmeye devam edilse maksadına ulaşır,duaları kabul olur istediğine kavuşur Yine çarşamba sabahı zikredilirse duası kabul olurHerkes tarafından sevilir,korkulardan kurtulur,kötülüklerden korunur.
EL-MELİK: El-Melik simi şerifi, Çarşamba sabahı (90) kere çekilirEl-Melik zikrine devam eden,her türlü kötülükten kurtulur Nufuz ve servet sahibi olur,Ruh ve sinir hastaları Ya Kuddys ismiyle birlikte zikrederse şifaya kavuşur Her türlü dertten kurtulur Ayrıca her gün yada her namazdan sonra okumakta,Allah’ın lutuf ve büyük yardımlarına nail olur.
EL-FETTAH ismi Çarşamba sabahı(489) kere zikredilirse; Maddi manevi kapılar açılır,her işinde başarılı olur,Güneş doğmadan her gün zikrine devam eden evlenmek isteyen bekar kişiler kısa zamanda muratlarına ererler
EL-FETTAH:Her türlü zorlukları kolaylaştıran,maddi ve manevi bütün kapıları açan anlamına gelir.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.