@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Bankalardan Promosyon Alanları Uyarıyoruz.
Emeklilerin maaşlarını şubelerinden alması için yeniden reklam kampanyalarına hız veren bankalar kesenin ağzını açtı.
Milyonlarca emekli maaş hesabı sahibi emeklilerin taahhüt vermeleri karşılığında yeni promosyon döneminde 3 yıllık sözleşme imzalayanlara 2500 ile 7500 lira arasında promosyon ödemesi sağlayan bankalar cazip reklamlarla müşteri avına çıktı.
Zamlı maaşların ödemelerinin yapılmasının ardından 3 yıl süreyi doldurmuş emekliler başka bir bankaya geçiş yaparak emekli promosyon ücreti alabiliyorlar. Promosyon ödemeleri 3 yıllık yapılırken, bu süreyi henüz doldurmamış ancak bankasını değiştirmek isteyene emekliler de mevcut bankasından çıkış yapmak için ücret farkını verip hesabını kapatabiliyor.
Aşağıda bazı bankaların hangi tutar karşılığında ne kadar promosyon verdiğini yazdık. Rakamlar cazip gelebilir ve hiç düşünmeden en yüksek promosyonu veren bankaya koşa koşa gidebilirsiniz. 
Ne var ki, yaşanan tecrübelerden, edinilen deneyimlerden, yenilen kazıkların toplamını araştırdığımızda bazı bankalara promosyon için gidenlerin daha sonra pişman olduklarını görüyoruz.
Zira paranın miktarına aldananlar daha sonra aldıkları hizmetler yüzünden 3 yıl boyunca mağdur olabileceğini düşünemiyor. 
Bazı bankaların taahhüt süresini biten emekli müşterilerin haber vermeden otomatik olarak hesaplarına promosyon bedelinin kendi inisiyatiflerine göre ödeme yaparak sözleşme yenilenmiş gibi işlem yapmaya başladığı bir gerçek.. Hatta bu promosyonu verirken bile emekliye en iyi rakamı değil nasıl olsa anlamıyor düşüncesiyle en düşük ücreti ödemeye devam edebilir. 
Taahhüt yenileme aşamasında olan biraz uyanık olanlar da bu konuda banka değiştirmeyecekse oturup hakkını almaya çalışabiliyor.
Tabii, işin takipçisi olanlar da kendilerine daha fazla imkan tanıyan bankalara yönlenmeyi tercih ederken bir takım sıkıntılara katlanabileceğini düşünmeden paranın yüksek oluşuna aldanarak düşüncesizce taahhüt verebilmektedir.
Her yıl yenilenen bu kurgunun kurbanı olan emeklilere erolkara.net olarak şu konulara dikkat etmelerini öneriyoruz.
 • Öncelikle maaşınızı alan bankanın vereceği promosyonun en iyi olanını almaya çalışınız. 
 • Her banka ile ayrı ayrı görüşünüz.
 • Verilen promosyon alacağınız maaşa oranla az ya da çok olabilir. Reklamlardaki miktarlar en yüksek miktarlardır. Bankaya gidince şok olmayınız. Az maaşa az çok maaşa çok promosyon
 • Taahhüt verdikten sonra geri adım atmayacağınızı bilmelisiniz. Üç yıl o bankaya bağlısınız. Ayrılmak istediğinizde aldığını promosyonu geri ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Bankanın müşterisi olduktan sonra size nasıl hizmet edeceğini düşününüz.
 • Bankanın havale, eft gibi ücretlerinin size bedava olup olmadığını araştırınız. 
 • Banka kartı aidat ücretlerinin olup olmadığını sorunuz. Ücretli ise uzak durunuz
 • Banka size kredi kartı verecekse  kredi kartının yıllık ücretini öğreniniz. Bu ücret aldığınız promosyonu geçebilir.
 • Aidatsız kredi kartları size asla taksit faydası sağlamayacaktır. Taksitle ürün almak isteyeceğiniz kredi kartı yıllık ücretlidir. Bu ücret her yıl artmaktadır.
 • Ola ki taahhüt süresince bankadan yapacağınız işlemlere yüksek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. 
 • İşlemlerden ücret alacak olan bankalarla çalışmayınız
 • Bazı bankalar ücretsiz işlemleri ilk yıl yapıp ikici ve sonrasında ücretlendirebilir. Bunu öğrenin.
 • Kesinlikle Ek Hesap açtırmayınız.
 • Ek hesaplar zamanlar faize dönüşüp size yüksek faizlerden geri ödeme yapmanıza mecbur bırakabilirler.
 • Faize asla girmeyiniz. Emekli maaşına haciz konmaz diyerek kredi çekip durmayın. Baştan alınacak taahhüt ile emekli maaşınızı borç bitene kadar göremezsiniz.
 • Paranızı mümkün olduğunca farklı ATM'lerden ücretsiz çekip çekemeyeceğinizi öğrenin. Bankaların böyle imkanı yoksa bankaya ait ATM dışında bir başka banka ATM'sinden para çekerseniz ücret ödeyeceğinizi unutmayınız
 • Banka şube ya da ATM'sinin size ne kadar uzaklığını hesaplayın.
Özetle diyelim ki,bankalar asla yaş tahtaya basmaz. İleride ağlayacağınıza şimdiden tedbirinizi alınız

Bazı Bankaların Promosyonları

AKBANK 
SGK emekli maaşını Akbank'tan alanlara 4 bin 650 TL - 7000 TL’ye varan promosyona ek 500 TL chip-para ile birlikte toplamda 7500 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

YAPI KREDİ 
4850 TL ila 7250 TL arasında nakit promosyon ödeniyor.

GARANTİ  
4850 TL ila  7250 TL arasında  nakit promosyon ödemesi yapıyor. 

ING BANK 
3500 TL ila 5000 TL’ye varan nakit promosyon veriliyor. Ayrıca emekli yakını getirenler toplamda 1250 TL’ye varan promosyon kazanıyor.

İŞ BANKASI 
3500 TL ila 5000 TL  arasında nakit promosyon ödeniyor.

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.