@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Aralıksız Çalıştırılan Fil Bakıcısını İkiye BöldüTayland, kendisine adeta baskı uygulayan ve aralıksız olarak çalıştırılan filin intikamını konuşuyor. 

Taylan Polisi, filin sıcaktan bunaldığı için "deliye döndü,çıldırdı, sahibini ısırarak parçalara ayırdığı"  şeklinde açıklama yapsa da veterinerler, fillerin sıcaklara katlanan bir hayvan olduğunu, bu delirmenin arkasında başka nedenlerin olduğunun araştırılması gerektiğini söylediler.

Olay, Tayland'ın güneyindeki Phang Nga ilindeki bir arazide sıcak havada kauçuk ağacı taşıtılan Pom Pam adlı 20 yaşındaki bir erkek fil tarafından meydana geldi. Fil seyisi olarak bilinen bakıcı 32 yaşındaki eski belediye başkanının oğlu Supachai Wongfaed'in fili kızdırmış olabileceği, aç bırakarak günlerce çalıştırılması sonucu baskıya dayanamayan fil  tarafından parçalanarak öldürülmüş olabileceği sanılıyor.

Yerel halkın da bu düşünce ile polise, filin işten dolayı strese girdiğinden şüphelendiklerini söylemesi veterinerlerin haklı olduğunu gösteriyor. Hayvan bakımı konusunda uzman olan ilgililer fillerin nazik doğalarıyla bilindiğini, kendilerini taciz edilmiş, savunmasız veya tehdit altında hissettiklerinde saldırganlaşabildiklerini iddia ettiler. Olayın olduğu gün Tayland'da hava sıcaklığının 31 derece olduğu belirlendi. 

Sahibini öldüren fil yakalanarak rehabilitasyon merkezinde gözetim altında tutuluyorç

Kaynak : vice.com

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam