@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamArabistan PCR Testini Kaldırdı.. Aşı Sigortası Şart..Suudi Arabistan, Umrecilerden PCR testi istemeyeceğinmi açıkladı. Ancak covid-19 sigortası şsrtı devam ediyor

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, yurtdışından umre yapmak isteyen hacıların Suudi Arabistan'a girişlerinde PCR test sonucunun veya hızlı antijen test sonuçlarının negatif olmasına gerek olmadığını doğruladı.
Bakanlık, COVID-19 virüsü bulaşması durumunda tedavi masraflarını karşılayacak sigorta düzenlenmesinin, umre ritüellerini gerçekleştirmek için krallığa yabancı hacıların girişinde hala bir koşul olduğunu kaydetti.

Umrecilere Her Yer Serbest

Bakanlık, Umre vizesi ile gelenlerin kalış süresinin sadece 90 gün olduğunu belirterek, hacının Mekke ile Medine ve diğer tüm Suudi şehirleri arasında kaldığı süre boyunca hareket edip seyahat edebileceğini belirtti. 

Umreye İsteyen tek Başına Gidebilecek

Hacılar, yeni yıllık Umre sezonunda bu programı doğrudan ve aracı olmadan seçebilirler. Bireyler için Umre hizmetleri için onaylanmış e-platformlar aracılığıyla  https://maqam.gds.haj.gov.sa/Home/OTAS  bağlantı aracılığıyla Umre vizesi verilmesi için başvurabilirler: 
https://haj.gov.sa/en/InternalPages/Umrah  bağlantıdan bakanlığın web sitesini ziyaret ederek varış ülkesine göre Umre ziyareti nasıl yapılır bilgisine ulşaşılabilir.:
Aşısı olmayan kişilerin Mekke'deki Ulu Cami'de  ve Medine'deki Peygamber Mescidi namaz kılmalarına izin verilecek. Ayrıca aşılanmamış hacıların, enfekte olmamaları veya COVID-19 bulaşmış bir kişiyle temas halinde olmamaları koşuluyla, Eatmarna uygulaması aracılığıyla Umre izinleri alma olasılığı da vardır.

Beş Yaş ve altı Çocuklara Umre İzni Yok haberi okumak için tıklayınız

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam