@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner



Reklam



Umre Turları 15 Ağustosta Başlıyor




Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 - 2023 için umre turlarının fiyatlarını açıkladı. İlk umre yolculuğu 15 Ağustosta başlıyor, son umre yolculuğu ise 22 kasımda yapılacak. Yapılacak son turla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığını 2022 - 2023 1. dönem umre sezonu da tamamlanmış olacaktır.
Fiyatları etkileyen faktörlerin başında otel ve oda tercihli kategorisi,  Hareme uzak ve yakınlık etki ederken, umrede kalış süreleri 7 - 11 - 15 - 24 güne kadar değişiklik arz ediyor. Diğer yandan odada kalacak kişilere göre fiyatlarda 2 kişilik odalarda 4850 - 7260 3 kişilik odalarda 4650 - 6865 4 kişilik odalarda 4820 - 5725 Suudi Arabistan Riyali arasında değişiklik göstermektedir.

Diyanet'ten yapılan açıklamaya göre

1. DÖNEM UMRE TURLARI
A- BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ:
1. Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır.
2. Ücretler Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.
3. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.
4. Umre yolcusu 2022-2023 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecektir.
5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.
6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.
7. Umre yolcusu, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacaktır.
8. Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca istenen/istenecek aşı, Pcr test ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.

B- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER:
Mekke - Medine Otel Konaklama
Yiyecek, İçecek
Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım
Uçak Bileti
Vize Alımı
Mekke Servis Hizmeti
Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

C- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER:
Kur’an-ı Kerim
Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y duaları
Seyahat El Çantası
Seccade
Tespih ve Sırt Çantası
Maske

2022-2023 Umre Tur ve Fiyatları









Umre broşürüne ulaşmak için tıklayınız

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam