@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamTercih Öncesi Fiyatı Belli Olmayan Üniversiteler UyarıldıYükseköğretim Kurulu (YÖK), vakıf üniversitelerinin eğitim öğretim ücretlerini, tercih ve yatay geçiş dönemlerinden önce net olarak belirlemesinin zorunluluk olduğunu bildirdi

İşte YÖK uyarısının tam metni

YÖK’TEN VAKIF YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINA “EĞİTİM ÜCRETLERİNİ BELİRLE” UYARISI

26 Temmuz 2022

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) vakıf yükseköğretim kurumlarına bir yazı göndererek öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için eğitim ve öğretim ücretlerini tercih ve/veya yatay geçiş dönemlerinden önce belirlemelerinin zorunlu olduğunu hatırlattı.

YÖK’ten vakıf üniversitelerine gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Yükseköğretim Kuruluna ulaşan ihbar veya şikâyetlerden, kimi vakıf yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim ücretlerini, belirli bir miktar olarak belirlemek yerine dönem sonu veya başlangıcındaki enflasyon ya da maliyetlere göre tespit edecekleri yönünde açıklamalarda bulundukları görülmüştür.

Kayıt döneminden sonra öğrencilerin şaşırtıcı ve beklenmedik rakamlarla karşılaşmamaları dolayısıyla mağduriyet yaşamamaları için eğitim ve öğretim ücretlerinin, tercih ve/veya yatay geçiş dönemlerinden önce net bir miktar olarak belirlenmesi zorunludur.

Eğitim ve öğretim ücretlerinin belirlenmesi sürecinde, tüm vakıf yükseköğretim kurumları mütevelli heyetinin gerekli özeni göstermeleri önemle rica olunur.”

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam