@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Mekke ve Medine Yol Geçen Hanı Gibi. GayriMüslimler Cirit Atıyor
Yahudi kanalı Kanal 13 muhabirinin Mekke'ye gizlice girmesi ve çekimler gerçekleştirmesi, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla harekete geçen Mekke Polisi , yardımcı olan Suudluyu yakaladığını açıkladı.
Kanal 13 muhabiri Gil Tamary ve 2 diğer İsrailli muhabir, ABD Başkanı Joe Biden'ın tarafından düzenlenen konferansa katılmak için Suudi Arabistan yönetiminden özel izin alarak ülkeye giriş yapmıştı.
Tamary'nin verdiği bilgilere göre, Kanal 13'te yayınlanan haberde, muhabirin gizlice Mekke'ye girdiği, Müslüman olmadığı anlaşılmasın diye İngilizce konuştuğu ve Müslüman bir sürücüyle beraber Arafat'a çıktığı bildirildi.
Mekke Polisi sözcüsü, Suudi Arabistan'a gelen yabancıların ülkenin yasalarına saygı duymaları ve bunlara uymaları gerektiği konusunda uyardı.
Suudi Basın Ajansı'nın (SPA) bildirdiğine göre, yahud gazetecilere aracılık ederek, Mekke'ye bve Arafat'a girmesine, çekimler yapmasına yardımcı olan bir Suudi vatandaşı tutukladığını açıkladı.
Yapılan açıklamada, “Mekke bölgesi polisi, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığına sahip (Müslüman olmayan) bir gazetecinin kutsal Mekke şehrine nakletmek ve girişini kolaylaştırmak için suç ortağı olan bir vatandaşı Cumhuriyet Savcılığına sevk etti." denildi. Konu ile ilgili, olarak da gayrimüslim giriş yasağını ihlal edenlere müsamaha gösterilmeyeceğini ve faillerin cezalandırılacağını belirtildi.
Mekke Polisi sözcüsü, Suudi Arabistan'a gelen yabancıların, özellikle Mekke'deki Mescid-i Haram ve Medine'deki Mescid-i Nebevi ile ilgili olarak ülkenin yasalarına saygı duymaları ve bunlara uymaları gerektiği konusunda uyardı.

Mekke'ye ve Medine'deki bazı alanlara Müslüman olmayanlar için giriş yasağı bulunmasına rağmen Riyad yönetimi geçtiğimiz haftalarda Yahudi iş adamlarının ve bir hahamın Mescid-i Nebevi'yi ziyaret etmesine izin vermişti.  Son olarak haham Jacob Herzog Medine'de Uhud şehitliğini ziyaret etmiş ve fotoğraflar paylaşmıştı.

Kaynak : Haber Ajansları - @erolkaranet - 22.07.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.