@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamKadınlar İstedi. Cami Bahçesindeki 33 Ağaç KesildiSivas’ta cami bahçesindeki bulunan 33 çam ağacı Kuran kursuna giden kadınların isteği üzerine diplerinden kesildi.

Ağaç katliamının yaşandığı yer, Sivas Orhangazi Mahallesi’nde bulunan Selim Bey Camii’nde meydana geldi. Cami bahçesindeki yaklaşık 30 yıllık ağaçlar, Kuran kursuna gelen kadınların "küf kokmasına, rutubet olmasına" neden oldukları için şikayetlerin artması üzerine kesildiği muhtar tarafından iddia edildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası açıklama yapan Orhangazi Mahallesi Muhtarı Dursun Yıldız, “Camimizin altında Kur’an kursunun yapıldığı yerde küf, nem ve koku olmaya başladı. Bu nedenle Kur’an kursuna gelen bayanlar artık gelmediler. Daha sonra ağaçlar camiyi kapattığı için bayanlar, mahalleliler, komşular ‘Bu çamları keselim cami soğuk oluyor, rutubet ve nem oluyor, gündüz camide ışık yakıyoruz’ dediler. Biz de Salim Bey Derneği olarak toplanıp, gerekli izinleri alarak 33 adet çam ağacını kestik” dedi

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam