@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamArabistan, 6 Yaş Altı Çocukları Umreye Kabul EtmiyorSuudi Arabistan, Muharrem ayının gidiği 30 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla başlayacak umre sezonunda, kutsal Mekke kentindeki Ulu Cami'de umre yapmak için ebeveynleri tarafından getirilecek çocukların durumları hakkında açıklama yaptı.

Krallığın Hac ve Umre Bakanlığı, sosyal medyadan da yaptıkları açıklamada, çocukların Ulu Cami'de namaz kılmak için ebeveynlerine eşlik edebileceklerini ve umre izni almak için asgari beş yaşında olması şeklinde belirlediklerini söyledi. 

Suudi haber portalı Ajel, bu çocukların COVID-19 ile enfekte olmaması veya enfekte hastalarla temas etmemesi gerektiğini bildirdi.

Hac ve Umre Bakanlığı, umre hacılarının akıllı telefon uygulaması “Tawakkalna” da gösterildiği gibi sağlıklı olmalarını ve camide bulunurken yüz maskeleri takmalarını şart koşuyor.

Krallık umre sezonunda 10 milyondan fazla Müslümanın gelmesini beklediklerini düşünüyor.

Türk Diyanet İşleri Başkanlığının umre duyurusunda ise çocuklar için bir uyarı olmamasının yanı sıra yaş sınırı olmadan tüm çocukların gidebileceğini duyurmuştu. Bu karar sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaş sınırını dikkate alması ve yapılan başvuru varsa iptal etmesi öngörülüyor.

@erolkaranet


Diyanet İşleri Başkanlığı umreye götürülecek olan çocuklar için istediği ücretleri aşağıdaki şekilde duyurmuştu

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam