@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Akıllı Durak Tabelaları Hurdaya Çıkmaya BaşladıİETT duraklarında yer alan araç takip sistemi içerikli akıllı panoların son zamanlarda kaderine terk edildiği İstanbulluların gözünden kaçmıyor.

Bilindiği gibi, uzun zamandır hayatın ulaşım ile ilgili kısmında büyük bir kolaylık sağlayan, araçların kalkış saatlerini, nerede olduklarını, kaç dakika sonra durağa varacağını ve hangi duraklarda ilerleyeceğini ve trafik yoğunluğunu gösteren monitörler içeren panolar son dönem İETT'nin ne kadar hizmet ehli olduğunu da göstermeye yetmektedir.Eski yönetimde sürekli temizlenen İETT durakları, bakımları yapılan durak göstergeleri artık sekteye uğramaya başladı. Durakların temizliği bir yana akıllı durak monitörleri de erimeye başladı. Bununla birlikte İstanbulkartın okunup işlem yapılmasını sağlayan göstergelerde yerlerinden sökülmeye ve paslanmaya başladı.


İstanbulluların İETT ile ulaşımında çok büyük kolaylık sağlayan Akıllı durak monitörleri yolculuğa henüz başlamamış araçların sefer saatlerini. seyahat halinde olan araçların duraklara varışlarının tahmini saatlerini, araçların mevcut konumlarını, hangi durağa yaklaşmakta olduklarını, güzergâh üzerindeki trafik yoğunluğunu göstererek yolcuların durakta ne kadar bekleyip beklemeyeceklerine karar vermesini sağlıyordu. 

Bakımsızlığın gün be gün arttığı İETT duraklarında ve onraılmayan arızalı monitörlerin yavaş yavaş hurdaya dönmesine sebep olacak ilgisizliğin ne zaman son bulacağı da merak konusu oldu.

@erolkaranet - 25.07.2022


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.