@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Sologami, Rezillikte Yeni Trend
Evliliklerin, yuva kurmanın giderek küçümsendiği günümüzde sapkın düşüncelerinde yaygınlaşması, bozulan yuvaların varlığı, ortada kalan çocukların durumu, evden kaçmalar, evlilerin arasında yaşanan zina bolluğu, kadınların evlerini terk edip kuma olarak başka yuvalara gitmeleri, homoseksüel erkeklerin varlığı, ahlaksızlık artık normal hayat tarzı olmaya başladı.
Bunun yanı sıra tek başına yaşamaya başlayan kadınların varlığı, ya da bir kaç kadının, bir kaç erkeğin aynı evi paylaşması tek eşliliğin tarihe karışması giderek artan farklı yaşam tarzı ülkemizin önemli sorunları arasına girmeye başladı.
Hatta acıdır ki, aile içinde şiddet deyip henüz 15 - 16 yaşlarındaki kızların evlerini terk etmesi, anne babalara olan saygısızlıklar, hadsizlikler iyiden iyiye artmaya başladı.
Sosyal medya sayesinde ülke ahla anlayışlarının birbirine içine girmesi, iyi ya da kötünün ayırt edilmemesi ahlak erozyonunun diplere vurması , ekonomik kazanım sağlanması, kadının sokağa alıştırılması, kimsenin kimseye muhtaç duymadan yaşamaya alışması sonunda 2014 yılından bu yana giderek artan yeni bir ahlaksız girişimi ortaya çıkardı.
Tek başına evlilik ya da uluslararası adıyla sologami..
Sologami aslında kişinin kendi kendiyle evlenmesi anlamına geliyor. 
Daha tanım halimde büyük bir saçmalık olarak düşünülen bu uygulamanın hangi ahlak anlayışına sığdırılması gerektiği bilinmemektedir.
Bir kadın damat olmadan kendi kendine düğün yapıyor. Davetliler topluyor. Sanki damat varmış gibi düğün dernek yapıyor. Papazın, Haham gibi bağlı oldukları dini görevlilerin önünde nikah akdi yapıyor.
Tek başına yaşamaya başlayan bu kişilerin bu eyleminin ilk kez Japonyada görüldüğü belirtildi.
Kadınların ya da erkeklerin kendi kendileriyle evlendiklerini açıklamaları, hatta bu şekilde evlendiğini açıklayıp daha sonra kendi kendine boşayanların da ortaya çıktığı dikkate alındığı bu düşüncenin temelinde narsisitliğin yattığını ifade edenler olmaktadır.
Bununla birlikte psikologlar, bu tür insanların ruhen hasta olduklarını, geçimsizliklerinden başkalarıyla yapamayacaklarını, ancak hayallerindeki düğün törenleriyle bir çeşit duygusal tatmine girdiklerini belirtiyorlar.
Bir psikolog"  "Herkes kendini sever. Ama kendinizi sevdiğinizi göstermek için dışsal bir katman oluşturamazsınız Bu içimizde zaten vardır. Evlilik dediğiniz şey ise iki ayrı insanın bir araya gelmesidir. Evlilik karşı iki cinsin hukuki ve geleneksel olarak nikah akti ile bir araya gelmesidir. " açıklamasında bulunarak bu tür insanların tedavi edilerek topluma kazandırılması gerektiğini ifade etmektedirler.

@erolkaranet - 13.06.2022
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.