@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamMescidi Nebevi'de Slogan Atan Hacıya Üç Yıl Hapis Verildi
Suudi Arabistan'ın Medine kentinde hacıların Pakistan Başbakanı Shebaz Sharif ve heyetine karşı aşağılayıcı sloganlar attığı Mescid-i Nabevi cami olayında Suudi mahkemesi Pakistanlı bir kişiyi üç yıl hapis cezasına çarptırdı
Suudi mahkemesi, bir Pakistanlıyı bu yılın Nisan ayı sonlarında Suudi Arabistan'a yaptıkları ilk ziyaret sırasında Medine'de Başbakan Şehbaz Şerif ve çevresine karşı sloganlar atmaktan üç yıl hapis cezasına çarptırdı.
Muhammed Tahir ayrıca 10.000 riyal para cezasına çarptırıldı.
Diğer hacıların yanı sıra Tahir, Pakistan heyetine kötü davranmakla ve başbakanın ziyareti sırasında Mescid'de sloganlar atmakla suçlandı. Daha sonra olayın videolarını sosyal medyaya yükledi.
Sosyal medyadaki videolara göre, hacılar Başbakan Şehbaz'ı görür görmez 'koro' (hırsızlar) sloganları attı.
Başka bir videoda, hacıların federal bakanlar Marriyum Aurangzeb ve Shahzain Bugti'ye Suudi muhafızlar tarafından eşlik edilirken homurdandıkları ve küfürlü sloganlar attığı görüldü. Başka bir videoda, bir hacı Bugti'nin saçını arkadan çekti.
Daha sonra, ilahilere yanıt olarak bir video mesajında ​​Marriyum, eylemin "seçkin bir grup" tarafından gerçekleştirildiğini ve çoğu Pakistanlının kutsal caminin kutsallığına saygı duyduğunu söyledi.
Medine polisi en az beş Pakistan uyrukluyu ziyaret heyetini "kötüye kullanmak ve aşağılamak" nedeniyle tutuklarken, Pakistan polisi de eski başbakan Khan ve siyasi partisinin üyeleri hakkında "dini duyguları çileden çıkarmak için kasıtlı ve kötü niyetli" ve "dini meclisi ve dini meclisi rahatsız etmek" suçlarından ayrıca dava açtı. 

Kaynak: Arab News Pk
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam