@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamKuran Kursları 27 Haziran'da Açılıyor
Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte açılan "Yaz Kur'an Kursları" 27 Haziran'da başlıyor. 
150 bin civarında Kuran Kursu öğreticisi, imam, müezzinin katılımıyla 90 bin cami ve 40 bine yakın Kur’an kursunda verilecek kurslara başvurular öğrencinin kendisi veya velisi tarafından 20 Haziran - 4 Temmuz 2022 tarihleri arasında cami ve Kur'an kurslarına yapılacak.
Yaz Kur'an Kursları programında; itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden oluşan dini bilgiler eğitimi ile Kur'an -ı Kerim eğitimi verilecek. Bunun yanı sıra öğrencilerin zihinsel, duygusal ve vicdani yönleri ile gündelik hayata yönelik kabiliyetlerinin gelişmesi bakımından sportif - gezi faaliyetleri, atölye ve kitap okuma etkinlikleri, film izleme ve değerlendirme çalışmaları da yer alacak.
Yaz Kur'an Kursları'nda eğitimler üç farklı kategoride gerçekleştirilebilecek.
  • 4-6 yaş grubuna yönelik öğretim programı,
  • 48-72 ay arasındaki çocuklar ve gençlere yönelik öğretim programı,
  • 14-22 yaş arası gençlere yönelik öğretim programı.
Belirlenen yaş gruplarında yeterli sayıda başvuru olmaması halinde ise öğreticiler karma eğitim yapabilecek.

Covid-19 salgını sebebiyle iki yıldır yapılamayan "Yatılı Yaz Kur'an Kursu" eğitimleri de bu yıl yapılabilecek. Yatılı eğitim verme imkanı bulunan cami ve kurslarda eğitimler 18 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 12 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. Söz konusu kurslara 18 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla 12 yaşını doldurmuş ve 18 yaşını tamamlamamış olanlar müracaat edebilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 8 hafta süreyle tek dönem halinde planlanan Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim almak isteyen öğrenciler, bulundukları il veya ilçede açılan kursları https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/KurumDisi/AcilanYazKurslari.aspx web sitesinden öğrenebilecek.

Yaz Kur'an Kursları'nda eğitimler 26 Ağustos'ta sona erecek.

Kamu Kurum ve işyerlerinde talebi halinde çalışanlara Kuran Kurslarının da açılacağı edinilen bilgiler arasına yer aldı.

Haber @erolkaranet
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam