@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


İsmailağa Cemaatinin Lideri Hasan Kılıç KimdirHakkın rahmetine kavuşan ve cenazesi 24 Haziran 2022 günü Fatih camiinden ebedi istirahatgahına konulan Nakşibendi tarikatının Halidiye kolundan olan İsmailağa Cemaati’nin lideri merhum Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, babasının cenazesinde yeni İsmailağa Cemiyeti liderinin kim olduğunu açıkladı. 

Ahmet Ustaosmanoğlu, "Cenazeye katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Sizler uzun ömürler dilerim. Bize sorulan en çok sorulardan bir tanesi ‘Mahmut Efendi yerine kimi bırakacak?’ sorusuydu. Bizden vasiyeti anlatmamızı istedi. ‘Benden sonra’ tabirini kullanarak ‘Hasan Efendi’yi cemaatin temsilcisi ve başı olarak bırakıyorum’ demişti. Bu hakikati sizlerle paylaşıyorum.Mahmut Ustaosmanoğlu, vasiyetinde yeni liderin Hasan Kılıç hocanın olmasını buyurdu.Şu tabiri kullanarak bize bu görevi, vasiyeti anlatmamızı söylemişti: Benden sonra tabirini kullanarak, "Son nefesimi kullanana kadar ben cemaatimin başındayım. Yerime Hasan Efendi'yi cemaatimizin başına bırakıyorum" Allah hepinizden razı olsun. "dedi

İsmailağa Cemaati yeni lideri Hasan Kılıç kimdir, kaç yaşında? İşte detaylar!

Hasan Kılıç 1930 Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Çaybaşı köyünde dünyaya geldi. İlk talebeliği mahallesindeki evinde okudu. Bursa'da askerlik hizmetini yapan Hasan Efendi'ye manevî dersimi Nuri Efendi vermişti. Bursa'da askerlik hizmetini yapan Hasan Kılıç bir süre burada yaşamına devam etti. Kur’an ilimlerinin yasaklandığı dönemde, İslami ilimlerin talim ve tedrisinin ilim tahsil etti. İsmailağa cemaati lideri Mahmud Efendi’nin dersine devam eden Hasan Kılıç Hocaefendi, halen daha ders verip öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir. Uzun yıllardan beri İsmailağa Cemaati içerisinde bulunan Kılıç, aynı zamanda merhum Mahmut efendinin dünürüdür..

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.