@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Facebooktan Toplanan Deliller Boşanmada Yeterli mi ?

Yargıtay, sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan elde edilen yazışma ve görüntülerin tek başına boşanma nedeni sayılamayacağına karar verdi.

Aksi yöndeki mahkeme kararını bozan Yargıtay, boşanmaya karar verilebilmesi için Facebook’tan elde edilen içeriklerin ona göre daha ciddi ve başka delillerle de desteklenmesi gerektiğine karar verdi.

Karara konu dava şöyle gelişti:

Ankara’da kocasının başka kadınlarla ilişkisinden şüphelenen kadın, bunu tespit için Facebook’u kullanmaya başladı. Kocasının her şeyi paylaştığını bildiği dayısının Facebook şifresini ele geçirdi ve uzun süre kocasıyla dayısıymış gibi yazıştı. Koca bu görüşmelerde, dayısı sanarak aşk ilişkileriyle ilgili birçok ayrıntı verdi. Kadın bu yazışmaların ve bazı görüntülerin çıktısını alıp mahkemeye gitti. Ankara 8. Aile Mahkemesi boşanmalarına hükmetti. Ancak, karar temyiz için gönderildiği Yargıtay’dan döndü. Elekronik ortamda elde edilen delilin tek başına yeterli olamayacağını belirten Yargıtay 2.Hukuk Dairesi, “Bu durumda yetersiz gerekçe ile boşanmaya karar verilmesi doğru bulunmamıştır” hükümü verdi.

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.