@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

EYP dosyası nedir ve nasıl açılır?EYP uzantılı (formatlı) dosyaları açabilmeniz için TUBİTAK İmzager uygulamasını indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekecektr.

Tübitak Kamusm tarafından geliştirilmiş “İmzager” programı güvenli elektronik imzalı belgelerin doğrulanması için kullanılabilecek bir programdır. Bu program e-imzalı dokümanların imza bilgilerinin görüntülenip doğrulanabilmelerini sağlar. 

Program hakkında detaylı bilgi almak için https://yazilim.kamusm.gov.tr/sites/default/files/doc/brosur/Imzager.pdf  linke gidebilirsiniz Programı indirmek için https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=/node/5 linki açılır. Açılan sayfada “İndir” bölümünde İşletim Sisteminize göre seçim yapmalısınız.

TUBİTAK İmzager yazılımını buradan indirebileceğiniz gibi, bu linkin ileride değişmesi halinde Google üzerinden “TUBİTAK İmzager” şeklinde arama yaparak da indirebilirsiniz.

TUBİTAK İmzager yazılımını indirip kurduktan sonra; EYP formatlı dosyalarınız otomatik olarak bu yazılım ile açılacaktır. Açılmaması halinde ise EYP formatlı herhangi bir dosyayı sağ tıklayıp “Birlikte aç” seçeneği seçildikten sonra listeden TUBİTAK İmzager yazılımını seçerek bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.

EYP dosyası TUBİTAK İmzager vasıtasıyla açıldıktan sonra; E-Yazışma sekmesinden EYP dosyasının içeriğini ağaç şeklinde görebilirsiniz. Aradığınız evrağı bu ağaç görünümü (treeview) içerisinde göremediyseniz, ağaç menüde en üstte yer alan seçeneği seçerek onun önizlemesindeki herhangi bir link içerisinde evrağı bulabilirsiniz.

EYP dosyasını Tübitak İmzager uygulaması ile görüntüleyemiyorsanız, sağ tıklayıp WINRAR veya benzeri bir ZIP görüntüleyici ile açmanız gerekiyor.

EYP dosyası WINRAR ile açıldıktan sonra, “ustyazı” veya “üstyazı” klasöründe yer alan PDF dosyası muhtemelen aradığınız içerik olacak. “Ekler” klasörünü ve diğer klasörleri de kontrol etmeniz, PDF, UDF, DOCX, DOC, RTF ve TXT dosyalarına da ne olur ne olmaz bakmakta fayda var.

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.