@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

EML dosyası nedir ve nasıl açılır?
EML Dosyası Nedir?

EML dosyası, daha öncesinde posta istemcisi (ve sonra kişiye gönderilen) aracılığıyla çoğunlukla Outlook yahut Outlook Express tarafından alınmış durumda olan bir e-posta iletisi olma özelliğine sahiptir. Bir EML dosyası içerisinde metin mesajları, belgeler yahut fotoğraflar içerebilirler.

EML Dosyası Nasıl Açılır?

 EML dosyaları Outlook Express ya da benzer bir e-mail programında kaydedilmiş olan bir dosya türü olduğundan dolayı yine aynı dosyalar yardımıyla açılabilir bir nitelik taşımaktadır. Bu dosyaların hangi programla kaydedilmiş olduğunu bir önemi yoktur. Outlook ve benzeri nitelikte bir programla kaydedilmiş olması durumunda bir EML dosyasını yine aynı programlarla açabilmek mümkün olmaktadır.

EML Dosyası Açma İşlemi

Bunların dışında yine EML uzantılı dosya açmak için FileViewPro adlı programı google yardımıyla indirebilirsiniz. Aynı işlevi görebilir.

EML Dosyasını Farklı Programla Açmak İsterseniz

Bir EML dosyasını açmak için kullanılabilecek yazılımlardan biri de resmi sitesinden indirilerek yüklenebilen ücretsiz bir program Mozilla Thunderbird ile bir EML dosyasını açmak, gelen posta iletisini okumak ve ekleri kaydetmek gibi işlemler dahil olmak üzere pek çok işlemi yapmak mümkün olmaktadır.
Ancak Thunderbird programını kurduktan sonra, mümkün olan her şekilde bir hesap açılması istenir. Eğer bu programın düzenli olarak kullanılması düşünülmüyor ise bir dosyayı açarken de dahil olmak üzere her teklifi reddetmek yeterli olacaktır.

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.