@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamYeni Ehliyetlere Çift Fotoğraf Zorunluluğu Geliyorİçişleri Bakanı Soylu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında yerli üretim yeni e-Sürücü belgesi ile e-Mavi kartın tanıtımını yaptı.

Soylu, yaptığı konuşmada, sürücü belgelerinin de yeniden tasarlandığını anlatarak, "Yeni e-Sürücü belgesinde güvenlik seviyesi en üst düzeye çıkarılmıştır." dedi ve yeni sürücü belgelerinde de pasaportlarda olduğu gibi "Turkey" yerine ilk kez "Türkiye" ifadesinin kullanılacağını vurgulayarak yeni ehliyette güvenlik açısından çift fotoğraf kullanılacağını bildirdi.

Ehliyette yer alan otomobil logosunun "TOGG" olacağını söyleyen Bakan Soylu, sürücü belgelerinin güvenliğinin yüksek seviyeye getirildiğini belirtti. Bakan Süleyman Soylu, "Herkes ehliyetini hemen değiştirme zorunda değil, diğer ehliyet süreleri bittiği anda değiştirilebilir. B sınıfı ehliyetlerde 10 yıl, ağır vasıtada 5 yıl bir süreç var bittiği zaman ve yeni alınan ehliyetlerde bu ehliyet Türkiye'nin yeni ehliyeti olarak kullanılmış olacak." diye konuştu.

Kaynak : İçişleri Bakanlığı

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam