@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Umreye Gidenlerin Buruk MutluluğuPandemi bahanesi ile Türkiye'ye kapılarını kapatan ve Ramazan ayının son haftasında tekrar Türklere umre izni verilen Suudi Arabistan'a giden umreciler buruk bir sevinç yaşamaktadırlar.

Covid-19 salgınını bahane eden aslında Adnan Kaşıkçı dosyasının kapatılması için perde arkasından baskı yapan Suudi Arabistan 2 yıl süreyle Türklere kapılarını kapatmıştı. Ramazan ayında Diyanet İşleri Başkanının ve daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sonrasında Türklere vize vermeye başlayan Arabistan Krallığı kapılarını açmıştı.

Dinen sakıncalı olsa da Şevval ayında umre programları yapılan Arabistan'a fahiş fiyat olmasına rağmen ülkemizden de vatandaşlarımız hasretlerini gidermek için umre ibadetlerini yerne getirmek için gittiler.

Mekke'den gelen haberlere göre, umreye giden vatandaşlarımız buruk bir umre ibadeti yaptıklarını dile getirdiler. Suudi hükümetinin aldığı bir dizi tedbirler yüzünden Türkler de dahil olmak üzere hiç bir umrecinin Kabe-i Muazzama'ya dokunamadıkları, Hacerül Esved'e yanaşamadıkları dile getirildi.

Kabe'ye dokunma hasretiyle yanıp tutuşan umreciler sadece Hazreti İbrahim makamına yanaşma imkanı bulduklarını, aşırı kalabalıktan buna da imkan bulamadıklarını dile getirerek , bunların yanı sıra ihramlı olmayanların tavaf alanına da sokulamadıklarını ifade ettiler.

Buruk bir umre yaşadıklarını bildiren umreciler özgürce ibadet ettikleri günlerin artık geri gelmeyeceği kanaatinde olduklarını ifade ettiler.

Haber @erolkaranet - 17.05.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.